Czerwionka-LeszczynyInformacje

Czerwionka-Leszczyny: Sukcesy Klubu Karate Kyokushin Tensho

Klub Karate Kyokushin Tensho Czerwionka-Leszczyny w ostatnim czasie zapisał na swoim koncie kolejne sukcesy.

Pierwsze z nich to nagrody zdobyte podczas XXI Międzynarodowego Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Sieradza. W zawodach wzięło udział 280 karateków z Polski, Czech, Rosji i Niemiec. Klub Karate Kyokushin Tensho Czerwionka-Leszczyny reprezentowali Dominik Janczak, Milena Marzec, Zuzanna Binkowska i Nina Janczak. Po raz drugi z rzędu Dominik Janczak zdobył złoty medal w kategorii kumite +80 16-17 lat, Milena Marzec zajęła drugie miejsce w kategorii kata i kumite juniorek do 55 kg.

Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak 9 dan, sędzią technicznym shihan Janusz Piórkowski 5 dan. Organizatorem zawodów był Sieradzki Klub Karate Kyokushin, którym kieruje shihan Robert Wajgelt 5 dan. Opiekunami grupy byli sensei Piotr Janczak i senpai Anna Janczak.

20 października z kolei odbyły się w Tarnowskich Górach XIX Mistrzostwa Polski Kyokushin Open Seniorów i Juniorów Młodszych. W zawodach wzięło udział 260 karateków z 80 klubów. Klub Karate Kyokushin Tensho Czerwionka-Leszczyny reprezentowała juniorka – Zuzanna Binkowska, która w konkurencji kata zajęła miejsce dziesiąte i tylko 0,3 pkt. zabrakło jej aby znaleźć się w finałowej ósemce. W kumite – w 32-osobowej grupie, Zuzanna stoczyła dwie pasjonujące walki, z których pierwszą wygrała po jednomyślnej decyzji sędziów, a drugą, po 2-min. dogrywce. W trzeciej walce odnowiła się jej kontuzja nogi i nie mogła kontynuować walki na poziomie pozwalającym uzyskać wejście do strefy medalowej. Ostatecznie zajęła wysokie miejsce od 5-8, co dla niej, jak i całego Klubu jest dużym sukcesem.

Organizatorem był Tarnogórski Klub Sportowy Karate, którym kieruje shihan Bogdan Lubos 5 dan. Opiekunem i sekundantem zawodniczki była senpai Anna Janczak, a sensei Piotr Janczak pełnił rolę sędziego.

Wśród zaproszonych gości byli: Arkadiusz Czech – Burmistrz Miasta Tarnowskie Góry, Krystyna Kosmala – Starosta powiatu tarnogórskiego, Lucyna Ekkert – Radna Województwa Śąskiego, Krzysztof Łoziński – członek Zarządu Powiatu Tarnogórskiego, Jolanta Tuszyńska – Zastępca Burmistrza ds. Społecznych w Urzędzie Miasta Tarnowskie Góry.

W dniach 20-22.09 w Kaliningradzie odbyły się 32 Mistrzostwa Europy w Karate Kyokushin, w których wzięło udział czworo zawodników Klubu Karate Kyokushin Tensho Czerwionka-Leszczyny: Dominik Janczak, Milena Marzec, Zuzanna Binkowska oraz Nina Janczak, którzy startowali w poszczególnych kategoriach wiekowych w kata oraz kumite. Milena Marzec w kategorii kumite 16-17 lat -50 kg i Nina Janczak w kategorii kumite 12-13 lat -45 kg po wygranych walkach zdobyły zasłużone 3 miejsca. Dominik Janczak i Zuzanna Binkowska, mimo walecznej postawy nie awansowali do strefy medalowej.

Wyjazdy i udziały w zawodach były współfinansowane przez Gminę i Miasto Czerwionka-Leszczyny.

Info: czerwionka-leszczyny.pl