Czerwionka-Leszczyny: Studenci trzeciego wieku zainaugurowali rok akademicki

0
625

W miniony piątek w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym miała miejsce uroczysta inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Po raz dziewiąty studenci uniwersytetu w Czerwionce-Leszczynach rozpoczęli kolejny rok wyzwań i nowych doświadczeń.

„W ubiegłym roku nasze spotkania trwały zaledwie tydzień. Z powodu pandemii zmuszeni byliśmy zawiesić działalność. Pełni radości, ale i niepokoju otwieramy kolejny rok akademicki – powiedział witając zebranych koordynator Uniwersytetu Trzeciego Wieku Krystian Wyleżoł. – Cieszymy się z możliwości spotkania, chcemy wyjść do drugiego człowieka, tęsknimy za możliwością uczestniczenia w warsztatach, rozwijania swoich pasji. Mamy nadzieję, że w tym roku koronawirus nie przekreśli naszych planów” – dodał.

„Niezmiernie się cieszę, że możemy inaugurować kolejny rok działania uniwersytetu. Każde spotkanie daje nam wiele radości. Cieszymy się, że możemy się zobaczyć i ponownie tworzyć wspólnotę, bo przecież taka jest również idea działania Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Przygotowaliśmy bogatą ofertę ćwiczeń i wykładów, serdecznie zapraszamy do udziału” – dodał Wicestarosta Powiatu Rybnickiego, a zarazem Szef Rady Programowej uniwersytetu Marek Profaska.

M. Profaska wraz z K. Wyleżołem omówili także przygotowaną na najbliższy rok ofertę uniwersytetu.

Mimo obostrzeń, wynikających z trwającej pandemii koronawirusa, dołożono wszelkich starań, aby oferta uniwersytetu była atrakcyjna i bogata. Na uczestników czekają m.in. lektoraty, zajęcia ruchowe: aquaaerobic, joga, pilates, zajęcia dotyczące zdrowego kręgosłupa, nordic walking, a także malarstwo, rysunek i kompozycja, robótki ręczne, planuje się także uruchomienie grupy kolarskiej. Swoją działalność kontynuuje chór.

„Proponujemy także wyjazdy do teatrów, muzeów, udział w wycieczkach i imprezach integracyjnych” – zachęcał K. Wyleżoł.

Przygotowano także szereg interesujących wykładów, a na pierwszy z nich zaproszono już podczas inauguracji. Był to wykład dr. Marka Krannicha z Politechniki Śląskiej pn. „Komunikacja interpersonalna”.

Zajęcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku organizujemy, jako odpowiedź na Państwa potrzeby i cieszę się, gdy są Państwo zadowoleni z tworzonej oferty – powiedział Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski. – Całej społeczności uniwersytetu życzę przede wszystkim zdrowia, ale także wszelkiej pomyślności i wytrwałości”.

W uroczystej inauguracji Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli także: Przewodniczący Rady Miejskiej Bernard Strzoda, Zastępca Burmistrza Andrzej Raudner, Pełnomocnik ds. społecznych Aleksandra Chudzik.

info: czerwionka-leszczyny.pl

foto: Hanna Piórecka-Nowak