Czerwionka-Leszczyny: Podinsp. Mariusz Wowra Komendantem Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach

0
152

W miniony piątek w Urzędzie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Burmistrz Wiesław Janiszewski spotkał się z Mariuszem Wieczorke, który zakończył służbę na stanowisku Komendanta Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach, a także z Mariuszem Wowrą, który 6 marca został powołany na stanowisko Komendanta.

„Przy tej okazji raz jeszcze pragnę złożyć serdeczne podziękowania na ręce pana Komendanta Mariusza Wieczorke. Dziękuję za bardzo dobrą współpracę, zaangażowanie, oddanie i służbę na rzecz mieszkańców Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny” – podkreślił Burmistrz.

Zwrócił się również do nowego Komendanta Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach Mariusza Wowry:

„Chciałbym serdecznie powitać Pana Mariusza Wowrę. W imieniu radnych, władz samorządowych i naszych mieszkańców życzę Panu przede wszystkim spokojnej, bezpiecznej służby, a także realizacji wytyczonych celów i zamierzeń. Deklaruję gotowość współpracy w tak ważnym obszarze, jakim jest bezpieczeństwo naszych mieszkańców” – powiedział Burmistrz.

Podinsp. Mariusz Wowra

Służbę w Policji rozpoczął w 1993 roku w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym. Był przewodnikiem psa służbowego, a później dzielnicowym. W 1999 roku rozpoczął służbę w Wydziale Prewencji KMP w Rybniku. Ponadto podinsp. Mariusz Wowra był założycielem Grupy Szybkiego Reagowania oraz wieloletnim szkoleniowcem policjantów z zakresu samoobrony, taktyki i techniki interwencji oraz wyszkolenia strzeleckiego.

Jego wychowankowie zajęli pierwsze miejsce w Polsce w Zawodach Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”. Sam wielokrotnie reprezentował Komendę Miejską Policji w Rybniku na zawodach strzeleckich, judo oraz zawodach Policyjnych Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku” w latach: 1996, 1997, 1998, 1999, w których zajmował wysokie lokaty.

Komendant M. Wowra był twórcą programów profilaktycznych: ” Pamiętaj od ciebie zależy jak spędzasz wolny czas”, ” Sport Tak! alkohol Nie!”, ” Kobieto, broń się sama”.

W 2016 roku został Zastępcą Naczelnika Wydziału Prewencji KMP w Rybniku, a w 2019 roku został powołany na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji Gaszowicach. 6 marca 2023 roku objął stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach.

Prywatnie jest pasjonatem sportów walki i sam trenuje od 40 lat. Posiada stopień mistrzowski 8 Dan w ju jitsu sportowym, czarny pas pierwszego stopnia w brazylijskim ju jitsu, czarny pas w judo, kickboxingu oraz wushu. Przez wile lat był trenerem Kadry Narodowej Ju Jitsu przy Polskim Związku Ju JItsu. Wychował wielu mistrzów świata i Europy.

info: czerwionka-leszczyny.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here