Czerwionka-Leszczyny/Katowice: Sejmik apeluje o dialog w kontekście CPK

0
368

Kwestia CPK zdominowała wczorajsze obrady Sejmiku Województwa Śląskiego. Radni Sejmiku apelują o dialog ze stroną społeczną ws. CPK.

„Sesja Sejmiku i obecność na niej przedstawicieli lokalnej społeczności pokazuje, że mieszkańcy chcą być wysłuchani. Inwestycja budzi wiele kontrowersji związanych z procesem wywłaszczeń, a naszą rolą jest umożliwienie im dialogu z przedstawicielami strony rządowej, bo nie da się realizować żadnych inwestycji na krzywdzie ludzkiej” – przekonywał Grzegorz Wolnik, Przewodniczący komisji ds. analizy inwestycji kolejowych, Radny Sejmiku Śl.

„Dziękuję, że możemy zabrać tu dzisiaj głos w imieniu naszych mieszkańców. W ich imieniu chcemy wyrazić sprzeciw. Nie jesteśmy przeciwko rozwojowi, nie chcemy źle dla Śląska i swoich gmin, ale jesteśmy z mieszkańcami i musimy bronić tego, co dla nich jest najważniejsze. Stoimy murem za mieszkańcami, którzy w zderzeniu z władzą są bezsilni. Samorządowcy nie mają tu barw politycznych, partią samorządu są mieszkańcy. Proszę, abyście wszyscy nas wsparli, by ludzie nie musieli przeżywać tragedii” – mówił Wiesław Janiszewski, Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

info: Śląskie. Pozytywna energia

foto: slask.pl