Czerwionka-Leszczyny: Jakub Kucner i Karolina Zagozdon odwiedzają kolejne szkoły

0
1181

Po przewczorajszej wizycie w Szkole Podstawowej nr 6 im. Stanisława Moniuszki w Czerwionce-Leszczynach oraz Szkole Podstawowej w Stanowicach, dzisiaj Jakub Kucner wraz z Karoliną Zagozdon, założyciele Fundacji Power Changers, odwiedzili Zespół Szkól Specjalnych im. Weroniki Sherborne oraz Zespół Szkół w Czerwionce-Leszczynach. Uczniowie obu placówek z zainteresowaniem wysłuchali prezentacji o wiosce Busumbala, w której mieści się szkoła, której przekazane zostaną wszystkie zebrane dary.

„We wszystkich czterech szkołach, po ogłoszeniu, jakie rzeczy potrzebne są gambijskim dzieciom, mogliśmy liczyć na ogromny odzew i zaangażowanie. W każdej z nich zebraliśmy mnóstwo rzeczy, które jesienią trafią do Afryki” – podkreślają koordynatorki akcji na terenie Czerwionki-Leszczyn, Anna Krzystoforska i Celina Zasadzińska.

Fundacja Power Changers, prowadzona przez Jakub Kucnera oraz Karolinę Zagozdon powstała na początku tego roku. Jej nazwa ma nawiązywać do grupy wojowników, którzy chcą nieść pomoc i wierzą, że dzięki niej mogą zmieniać świat.

Info: czerwionka-leszczyny.pl