💙
W dniu 19 czerwca na godzinę 17.00 zapraszamy Was na START tegorocznej Wyprawy Kolarskiej pod hasłem #ItaliaPerFilipo, która będzie promowała bieżącą edycję akcji Filipowe Kilometry Walczymy z Autyzmem do, której możecie dołączyć klikając w poniższy link:
https://www.endomondo.com/challenges/39617121
💙
Kilometrowe zmagania (Adi Ha, Leszek Ryczek, Dawid Salamon -Tata Filipa) rozpoczniemy w miejscu zamieszkania naszego bohatera, w miejscowości Czerwionka-Leszczyny w dzielnicy Czuchów na ul. Swobody 6.
💙
Po co ? Dlaczego tego się podejmujemy ? Dla kogo w tym roku kręcimy ?
Nasz udział ma na celu podnieść świadomość społeczną oraz zachęcić ludzi do budowania postaw akceptacji i tolerancji wobec osób z tym zaburzeniem i ich rodzin. Jak dotąd nie wskazano jednoznacznie przyczyn występowania tego zaburzenia, nie ma też leku na autyzm. Z osobistych doświadczeń uważamy, że wczesna diagnoza i rozpoczęcie intensywnej terapii behawioralnej oraz wyrównywania deficytów na różnych płaszczyznach to sprawa bardzo kluczowa. Znacząco może odmienić życie dziecka z autyzmem i jednocześnie życie całej jego rodziny.
💙
Przez 16 etapów o łącznej długości 3457 Filipowych Kilometrów będziemy podejmowali WALKĘ ze swoimi słabościami tak jak codziennie robi to Filip. Zachęcamy Wszystkich do wsparcia Filipa w jego codziennych trudnościach wpłacając darowiznę na konto:
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą” ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa, Alior Bank 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 z dopiskiem: 25489 SALAMON FILIP – DAROWIZNA NA POMOC I OCHRONĘ ZDROWIA
💙
Ponieważ kolor niebieski jest symbolem autyzmu, zachęcamy wszystkich, którzy pojawią się na starcie do ubrania się właśnie w tych barwach. Będzie to dla nas wszystkich symbol solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem.