akcje charytatywneCzerwionka-LeszczynyInformacjeKultura i rozrywkaMiasto i Gmina Czerwionka-LeszczynyRegion

Czerwionka-Leszczyny: Charytatywny Kiermasz Książek podczas Święta Makówek

W sobotę, 16 grudnia w godzinach 16:00 – 18:00 podczas Święta Makówek organizowanego na hali targowej w Czerwionce-Leszczynach odbędzie się także Charytatywny Kiermasz Książek podczas Święta Makówek na rzecz G.I.MAX – Max Walczy.

Środki uzyskane z kiermaszu pozwolą na zakup kosztownego leku dla Maksymiliana Podlejskiego chorego na rzadką chorobę Niemanna Picka typu C. Czekać na Was będzie ponad 1000 książek dla każdej grupy wiekowej, a dla najmłodszych i nie tylko góra pluszaków.

Nie zabraknie również NA MAKSA ŻURu, czyli domowej roboty zakwas żuru.


Maks jest nietypowym nastolatkiem – można powiedzieć, że z powodu jego nietypowej pasji, jaką są militaria. Ale jest coś jeszcze, co sprawia, że Maks się wyróżnia. Coś, co chcielibyśmy wygnać z jego życia, ale nie możemy. To nieuleczalna choroba. Maks walczy. Walczy o każdy dzień i nie podda się, jednak powoli przegrywa…

Niezwykle rzadka i nieuleczalna chorobę Niemanna i Picka typu C sprawia, że życie Maksa jest zagrożone! Już od wielu lat trwa walka, która z każdym kolejnym dniem jest coraz trudniejsza. Już dzisiaj jego nogi i ręce odmawiają posłuszeństwa. Coraz trudniej się z nim komunikować. Pod wieloma względami choroba jest podobna w objawach do bardziej znanego schorzenia, czyli choroby Alzheimera. Jest jednak okrutniejsza, bo atakuje dzieci, zabierając je zdecydowanie za szybko…

Pomimo tego wszystkiego Maks walczy. Cieszy się z każdego dnia życia. Z każdego dnia, który spędza ze swoją rodziną i ze swoją pasją… To właśnie jego pasja i wzory żołnierzy Wojska Polskiego dają mu siłę do tego, żeby nigdy się nie poddawać i patrzeć w przyszłość z nadzieją! Ogromna pasja do militariów napędza chęć życia.