W pracy nie pojawiło się 30 kierowców. Do PKM spływają zwolnienia lekarskie.

W poniedziałek 11 lutego autobusy Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej pozostały w zajezdni. Kierowcy nie pojawili się w pracy na porannej zmianie. Z informacji przekazanych przez prezesa PKM Jastrzębie wynika, że członkowie załogi przebywają na zwolnieniach lekarskich. Sprawa dotyczy 21 kierowców obsługujących linie w Jastrzębiu-Zdrój i 9 kierowców jeżdżących na terenie Czerwionki-Leszczyn i Żor. W Jastrzębiu z rozkładu wypadło 46% kursów na liniach (101, 105, 107, 112, 113, 115, 117, 118, 121, 122, 127, 128), natomiast w Czerwionce-Leszczynach i Żorach problemy pojawiły się na 88% kursów od linii 307 do 312.

Absencja kierowców związana jest z informacją dotyczącą przyszłości PKM. W poniedziałek 4 lutego władze MZK zdecydowały o rozpoczęciu procesu likwidacji PKM. Proces ten ma potrwać od kilku do kilkunastu miesięcy. Sytuację firmy mogą dodatkowo pogorszyć kary umowne, które PKM będzie musiało zapłacić za niewykonane kursy. Władze MZK obawiają się, że w tej sytuacji konieczne może się okazać ogłoszenie upadłości, co skomplikuje sytuację także pracowników tej firmy.

Od wtorku komunikacja zastępcza:
http://mzkjastrzebie.com/komunikat/347

Biuro Międzygminnego Związku Komunikacyjnego wprowadza komunikację zastępczą z powodu trudnej sytuacji w PKM.

Tymczasowy, zastępczy rozkład jazdy będzie można sprawdzić od wtorku 12 lutego na nowym internetowym rozkładzie jazdy (rozkład na dni robocze wolne od nauki szkolnej, ponieważ trwają ferie) oraz w aplikacji MyBus Online. Ponadto na przystankowych tablicach świetlnych będą wyświetlane tylko planowane wykonywane kursy komunikacji zastępczej.

info: mzkjastrzebie.pl

1 KOMENTARZ

  1. W Japonii strajk kierowców polegał na nie kasowaniu biletów
    Ludzie nie widzieli różnicy a korporacja miała problem.
    W Polsce oczywiście dostaje się zwykłym ludziom

Comments are closed.