Rozpoczęły się ferie zimowe, a wraz z nimi ruszyły warsztaty i zajęcia organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach.

Wśród propozycji MOK-u coś dla siebie znajdą z pewnością miłośnicy zajęć artystycznych i kreatywnych warsztatów, a także ci, którzy wolą spędzić czas bardziej aktywnie. Od poniedziałku do piątku, w Domu Kultury w Czerwionce, w godzinach od 10.00 do 12.30 odbywają się gry i zabawy adresowane dla dzieci powyżej 6 lat. Podczas nich najmłodsi biorą udział w różnych wyliczankach, grach ruchowych czy zabawach przy dźwiękach muzyki.

O tym, że do stworzenia zabawek wystarczą papier, kolorowe flamastry i pokłady wyobraźni, przekonali się z kolei uczestnicy pierwszych warsztatów tegorocznych ferii, które odbyły się dzisiaj w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach. Zabawny klaun grający na gitarze, syrenka poruszająca ogonem czy wyjątkowa kartka, którą można obdarować bliskich – to tylko niektóre z efektów pracy podczas warsztatów wykonywania papierowych, ruchomych zabawek. Uczestnicy warsztatów zgodnie zadeklarowali, że nie tylko pochwalą się efektami swojej pracy w domu, ale również zachęcą swoje rodzeństwo do wykonania podobnych zabawek w domu.
Podczas najbliższych dwóch tygodni na najmłodszych mieszkańców czekają jeszcze liczne warsztaty, zajęcia i wyjazdy. Szczegóły na www.ckecl.pl. Warto się pospieszyć – zostały już ostatnie miejsca (obowiązują wcześniejsze zapisy).

Info: czerwionka-leszczyny.pl