Charytatywnie: Pomóż ocalić kręgosłup Ksawerego!

0
88

Pomóż ocalić kręgosłup mojego syna, bym nie musiała walczyć o jego życie!

Ksawier Kocięcki, 12 lat
 

Gliwice, śląskie

 

Padaczka lekooporna, zaburzenia neurorozwojowe, skolioza

 

Ksawier ma 13 lat i cierpi na padaczkę lekooporną, która jest następstwem choroby genetycznej, rozpoznanej 2 lata temu. Syn od zawsze porusza się na wózku inwalidzkim. Nie zna innej rzeczywistości niż ta, postrzegana przez niego z pozycji siedzącej. 

Okres dojrzewania sprawił, że w ostatnich latach Ksawuś szybko zaczął rosnąć. Mięśnie nie nadążają za rozwojem kośćca  – są bardzo słabe i nie stanowią wystarczającej podpory dla kręgosłupa. Ksawek obecnie jest gorsetowany, ale mimo tego skolioza bardzo szybko postępuje i ma już 80 stopni skrzywienia. Łzy nachodzą mi do oczu, gdy widzę jego cierpienie. Ból pleców, który mu towarzyszy, położyłby niejednego osiłka, a on zmaga się z nim na co dzień. 

Szansą dla Ksawiera jest operacja kręgosłupa. Jesteśmy wpisani na listę oczekujących, ale terminy są odległe, liczone w latach. Lekarze mówią wprost – nie możemy tyle czekać. Odwlekanie operacji w czasie może doprowadzić do niewydolności organów u syna. Dlatego nie mamy wyjścia, musimy prosić Was o pomoc! Operacja jest kosztowna, a my nie mamy takich pieniędzy. Proszę, pomóż ocalić kręgosłup mojego dziecka, bym nie musiała walczyć o jego życie!

Agnieszka, mama

https://www.siepomaga.pl/ksawier-kociecki

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here