Bytom: Międzynarodowy XIII Turniej imienia Leszka Błażyńskiego

0
754

Nadzieje polskiego boksu na Memoriale Błażyńskiego!

XIII Turniej imienia Leszka Błażyńskiego odbędzie się 6-7 października w Teatrze Rozbark w Bytomiu. Rywalizować będą pięściarze z kilku państw, w tym obiecujący krajowi bokserzy.

Damian Durkacz w marcu zrobił furorę na turnieju imienia Feliksa Stamma. Nastolatek zajął drugie miejsce w kat. 64 kg, pokonując w półfinale brązowego medalistę mistrzostw świata Amerykanina Freudisa Rojasa 5:0. Zawodnik Spartana Knurów jest mistrzem Polski, a w poprzednim roku zdobył brązowy medal młodzieżowego czempionatu Europy. – Durkacz ma umiejętności i odpowiedni charakter, by osiągać sukcesy. Zamierzam mu pomóc w przygotowania do igrzysk olimpijskich w 2020 roku. Kibice zobacząna Memoriale jego efektowny pojedynek – zapowiada Damian Jonak, niepokonany na zawodowym ringu bokser, który jest głównym organizatorem XIII Memoriału. W wadze superciężkiej walczyć będzie potężny bytomianin Oskar Safaryan (202 cm, 115 kg). Dla mistrza Polski kadetów i
juniorów oraz zwycięzcy turniejów międzynarodowych będzie to piąty start w Memoriale Błażyńskiego. W poprzednim roku zwyciężył, pokonując w efektownym stylu Niemca Kristiana Lleshi. W turnieju startować będą kadeci, juniorzy, seniorzy z kilku państw, między innymi Anglii, Czech, Ukrainy, Rosji.

Wstęp na Memoriał jest bezpłatny.

W sobotę walki eliminacyjne rozpoczną się o godzinie 14. W niedzielę pojedynki finałowe zaplanowane są na godzinę 11. Szczegółowy plan turnieju podany zostanie wkrótce.

Leszek Błażyński największe sukcesy odnosił w latach siedemdziesiątych, zdobył wtedy dwa brązowe medale olimpijskie (1972 i 1976), mistrzostwo (1977) i wicemistrzostwo Europy (1971). Dwukrotnie był najlepszym pięściarzem w Polsce (1971 i 1973). W swojej karierze reprezentował kluby: Mazur Ełk, BBTS Włókniarz Bielsko-Biała oraz Szombierki Bytom.

Info: Memoriał Leszka Błażyńskiego