Gliwice/Knurów: Inauguracja rozbudowy Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach.

0
791

Knurów zadeklarował również swój wkład udział w przedsięwzięcie. Na dobry początek Prezydent w imieniu mieszkańców, przekazał 100.000 zł i jak sam zaznaczył:

To jeszcze nie jest nasze ostatnie słowo.

Symboliczną „Pierwszą cegłę” wmurował również prezydent Knurowa – Adam Rams .

 

Chcemy poprawić jakość i dostępność opieki paliatywnej w naszym mieście, powiecie i województwie. Chcemy stworzyć sale jedno i dwu osobowe, klimatyzowane, usprawnianie chorych, dostępność sal, dla pacjentów, którzy maja ograniczenia w poruszaniu się. Dążymy do tego, żeby chory czuł się dobrze, a hospicjum było miejscem gdzie jest uśmiech i radość z życia. – powiedział Artur Pakosz – Prezes Zarządu Stowarzyszenia Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach i zaproszeni goście.

 

/arc/

Przy okazji wszystkich ludzi dobrej woli zapraszamy na koncert charytatywny

TGD dla Hospicjum w Gliwicach

Zapraszamy na spotkanie z jednym z najbardziej znanych i najdłużej działających polskich zespołów gospel. Chór Trzecia Godzina Dnia wystąpi 30 września o godz. 17.00 w kościele pod wezwaniem św. Bartłomieja w Gliwicach.

Zespół powstał w 1982 roku z połączenia kilku grup wokalnych, tworząc niemal stuosobowy chór. Ekspresja wykonawców, towarzyszące jej instrumentarium i charakter wykonywanych utworów były w tamtych czasach czymś nowym, ciekawym, przełamującym polskie stereotypy dotyczące muzyki chrześcijańskiej.

Przez lata z zespołem TGD współpracowało prawie pół tysiąca wykonawców. Formacja zyskała wielkie grono słuchaczy i niemało naśladowców.

Twórczość TGD zaliczana jest do nurtu pop-gospel. Nie jest jednak próbą kopiowania muzyki afroamerykańskiej, ale wynikiem łączenia różnych inspiracji i poszukiwania własnego stylu. Dzisiejsze brzmienie grupy tworzy kilkunastoosobowy chór, zespół instrumentalny i grono solistów. Repertuar zespołu opiera się na kompozycjach Piotra Nazaruka. Zespół nagrał 11 albumów, zrealizował liczne koncerty telewizyjne i radiowe. Brał udział w wielu festiwalach muzycznych, produkcjach płytowych i telewizyjnych.

Występ zostanie poprzedzony warsztatami. Uczestnicy warsztatów wystąpią w koncercie.
Podczas koncertu zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na cel charytatywny jakim jest rozbudowa gliwickiego Hospicjum Miłosierdzia Bożego.

/www.hospicjum.gliwice.pl/