Będą światła na skrzyżowaniu drogi krajowej 78 z drogą wojewódzką 921 w Kuźni Nieborowskiej

1
4258

Do połowy br. ukończona zostanie dokumentacja sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu drogi krajowej 78 z drogą wojewódzką 921 w Kuźni Nieborowskiej. Następnie katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przystąpi do realizacji tej inwestycji.

– To dobra informacja dla kierowców oraz mieszkańców gminy Pilchowice – mówi starosta gliwicki Waldemar Dombek. – Zarówno powiat, jak i gmina długo zabiegały o powstanie tu świateł, bo to bardzo niebezpieczne miejsce. Razem z wójtem Maciejem Gogullą staraliśmy się o to od początku obecnej kadencji i cieszę się, że się udało.nien
Inwestycję katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wykona w ramach przewidzianego na dwa lata zadania „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie śląskim na DK78 w m. Kuźnia Nieborowska w ramach PBDK – Program Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych”. Poza budową świateł wykonana tu zostanie korekta geometrii skrzyżowania i dobudowany będzie chodnik.

To już kolejne przedsięwzięcie mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa na tym bardzo ruchliwym odcinku DK 78 wiodącym z Gliwic do Rybnika. Przypomnijmy, że w 2016 r. sygnalizacją świetlna powstała na skrzyżowaniu w Wilczy, o co również od lat zabiegał Powiat Gliwicki wspólnie z Gminą Pilchowice oraz mieszkańcami. Wcześniej zaś na odcinku z Kuźni Nieborowskiej do Wilczy utworzony został system odcinkowego pomiaru prędkości, mający na celu zmuszenie kierowców do wolniejszej jazdy.

Info: starostwo.gliwice.pl

1 KOMENTARZ

  1. Jeżeli chodzi o sygnalizację świetlną we wskazanym w artykule miejscu to nie mam żadnych uwag i wątpliwości co do słuszności tej inwestycji. Moje wątpliwości jednak budzi wspomniany odcinkowy pomiar predkości zainstalowany na drodze od skrzyżowania na Wilczy do Kuźni Nieborowskiej. Odcinkowy pomiar prędkości znaczacą rolę w bezpieczeństwie odegrałby na ulicy Gliwickiej od skrzyżowania na ktorym planowana jest sygnalizacja świetlna do centrum Pilchowic. Lokalizacja zainstalowanego O. P. P. na odcinku wspomnianym w artykule oraz moim komentarzu jest kolejnym dowodem na to, że w tym „biznesie” nie liczy sie bezpieczeństwo ludzi a tylko przychód z wystawionych mandatów za przekroczenie prędkosci na odcinku prostym w terenie niezabudowanym gdzie w 50% obszar jest zalesiony a pozostałych 50% mamy do czynienia z terenami rolnymi.

Comments are closed.