Niepokorny pieśniarz i głos pokolenia nazywany „bardem Solidarności”, który legendą stał się jeszcze za życia.

Jacka Kaczmarskiego chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Prozaik, muzyk, a co najważniejsze – świetny poeta, który w trakcie swojej kariery napisał około 600 wierszy! Część z nich poświęcona tematyce historycznej i społeczno-politycznej zdobyła niezwykłą popularność w latach 90., stając w opozycji do popkultury i podkreślająca antykomunistyczne wartości.

27 lutego zapraszamy na Recital Piosenek Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu Jarosława Cyby.
Wydarzenie jest organizowane w ramach autorskiego projektu jakim jest Nasza Arena, wychodzącym na potrzebę aktywności, realizowania swojego hobby i spędzania czasu w najlepszy, możliwy sposób dla mieszkańców miasta i regionu.

A mury runą, runą, runą i pogrzebią stary świat… – śpiewał Kaczmarski, a teraz będziecie mieli okazję usłyszeć kolejne, wyjątkowe wykonanie tego utworu.
______________________________
Jarek Cyba, jeden z członków kabaretu DNO, niezwykle uśmiechnięty i przyjacielski artysta XXI wieku. Oprócz kabaretu prowadzi Amatorski Klub Filmowy Zagłębie, tworzy materiały wideo, jest reżyserem, animatorem i twórcą warsztatów.

Tego dnia wcieli się jednak w poważniejszą rolę i zachwyci Was swoim głębokim wokalem, tworząc nostalgiczną i odrobinę melancholijną atmosferę, która (mamy nadzieję!) poruszy Was do łez.

Info: Arena Gliwice