APN Knurów: XI edycja turnieju Hary Cup w Łodzi

To była cenna lekcja..

Akademicy z rocznika 2005 w miniony weekend przebywali w Łodzi ,gdzie wzięli udział w XI edycji turnieju Hary Cup, na który co roku przybywają drużyny z calej Polski. W zawodach wzięło udział 16 zespołów. Zaprezentowały się takie drużyny jak RTS Widzew Łódź, AP Łódź, AP AGAPE Białołęka, Stoczniowiec Płock, UKS SMS Łódź, AVIA Świdnik, 13 Poznań, Unia Kosztowy, Wigry Suwałki, ŻAK Szczecin oraz 2 drużyny z Ukrainy. Przez 3 dni drużyny zacięcie rywalizowały i pokazywały licznie zgromadzonym kibicom pełnie swoich umiejętności.

Podopieczni trenera Damiana Kraska trafili do grupy C w której rywalizowali z drużynami :

ŻAK SZCZECIN
AKADEMIA PIŁKARSKA ŁÓDŹ
AVIA ŚWIDNIK

W pierwszym dniu turnieju akademicy zmierzyli się z drużyną ŻAK SZCZECIN i już pierwszy mecz pokazał , że w tych zawodach nie ma słabych drużyn. Przegrywamy w słabym stylu 3:0 i mamy świetny materiał do analizy przed następnym dniem zmagań.

W drugim meczu spotykamy się z zespołem AP Łódź . Po raz kolejny otrzymujemy cenną lekcję piłki. Przegrywamy 4:1 , a jedyną bramkę w tym meczu dla naszej drużyny strzelił jeden z bardziej wyróżniających się zawodników naszej drużyny w tym turnieju – Allan Sałapatek

Wiemy już, że nie będziemy w tym turnieju walczyć o najwyższe lokaty, ale nie to było najważniejszym celem tego wyjazdu. Skupiamy się na rywalizacji w lidze, a mecze z dobrymi zespołami powodują, że ciągle się uczymy.

W ostatnim meczu grupowym naszym rywalem był zespół AVIA ŚWIDNIK. Nasi zawodnicy podeszli do tego meczu bardzo zmotywowani. Za wszelką cenę chcieli pokazać swoją wartość, oraz zmyć plamę z poprzednich spotkań. Po emocjonującym meczu wygrywamy 2:0, obie bramki strzelił niezawodny Allan Sałapatek.

W finałowej fazie turnieju rywalizowaliśmy o miejsca w turnieju 9-12. Pierwszym przeciwnikiem była drużyna Stoczniowiec Płock. Nasza ekipa podbudowana dobrym sobotnim meczem wygrywa 3:2 ( bramki – Ślusarczyk, Mączka 2 ) W ostatnim meczu turnieju zmierzyliśmy się z zespołem UNIA KOSZTOWY. Po bramce w pierwszej połowie po składnej akcji strzela Alex Ślusarczyk. W drugiej połowie jednak nasza dyspozycja była o wiele słabsza. Po bramce w ostatniej minucie meczu przegrywamy 2:1 i ostatecznie zajmujemy 10 miejsce w Turnieju.

„Była to ogromnie cenna lekcja nie tylko jeśli chodzi o kwestie typowo piłkarskie. Będąc z drużyną 24 godziny na dobę można zaobserwować wiele ciekawych rzeczy i wiele się nauczyć o swojej drużynie. Mamy sporo do poprawy i to od nas zależy czy wyciągniemy wnioski na przyszłość.. Był to nieoceniony wyjazd. ” Relacjonuje po wyjeździe trener Damian Kraska.

Już w najbliższą sobotę rozpoczniemy zmagania w II Lidze wojewódzkiej. Naszym przeciwnikiem będzie drużyna Piasta Gliwice. Zapraszamy na kompleks boisk Mosir Knurów aby wspierać nasz zespół ! Wszyscy na mecz ! Sobota godzina 13:00💪

Info: APN Knurów