Żyglin/Knurów: Kocur zapewnia Concordii zwycięstwo

Piłkarze Concordii Knurów kontynuują świetną passę. Podopieczni trenera Zbigniewa Matuszka pokonali w sobotnie popołudnie na wyjeździe zespół LKS-u Żyglin 1:0 (1:0) i było to czwarte kolejne spotkanie, w którym knurowianie nie zaznali goryczy porażki. Komplet punktów swojej drużynie zapewnił Marek Kocur, który pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany jeszcze w pierwszej połowie.

Do sobotniej potyczki knurowscy piłkarze przystępowali bardzo zmotywowani, ponieważ mieli oni świadomość, że ich zwycięstwo połączone z ewentualną porażką Jedności Przyszowice z Silesią Miechowice pozwoliłoby zrealizować cel jakim jest utrzymanie w Klasie Okręgowej. Pierwsza część zadania została wykonana, ale ambitni przyszowiczanie zremisowali swoje spotkanie i realizację wykonania zadania należy przełożyć na następny weekend.

Piłkarze Concordii w potyczce z LKS-em Żyglin przez większość część gry kontrolowała sytuację na boisku rzadko dopuszczając rywali do sytuacji podbramkowych. Nawet jeśli takowe się zdarzały, to albo napastnicy gospodarzy fatalnie pudłowali, albo na ich drodze stawał świetnie dysponowany Misiak. Knurowianie przewyższali swoich przeciwników kulturą gry, a swoją przewagę udokumentowali w 27 minucie spotkania. Wtedy to do bezpańskiej piłki skierowanej w pole karne popędził Jankowski, który został nieprawidłowo zatrzymany przez bramkarza gospodarzy i arbiter tego spotkania nie miał wątpliwości wskazując na „wapno”. Do futbolówki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Kocur, który nie miał problemów z pokonaniem Korzeniowskiego i knurowianie wyszli na prowadzenie.

Zawodnicy LKS-u Żyglin próbowali odrobić straty, ale ich próby ataków były bardzo czytelne i linia defensywna Concordii nie miała problemów z ich rozbijaniem. Nie mający nic do stracenia gospodarze rzucili wszystko na jedną kartę w ostatnich w dziesięciu minutach i przy odrobinie szczęścia mogli oni doprowadzić do wyrównania, ale strzały Cziby czy Turowskiego nie znalazły drogi do siatki.

Dla podopiecznych trenera Matuszka było to jedenaste zwycięstwo w sezonie. Knurowianie po rozegraniu 26 spotkań zajmują dziewiąte miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 37 punktów. Aby utrzymać się w Klasie Okręgowej na przyszły sezon piłkarze Concordii muszą w następnej serii gier przynajmniej zremisować.

LKS Żyglin – Concordia Knurów 0:1 (0:1)

Bramka: Kocur 27′ (karny)

Żyglin: Korzeniowski – Pilarski, Jakubowski, Zalek – Banaś, Deptała, Wyżgoł, Michalski (82′ Ślęzok) Krawczyk (74′ Karmański), Turowski – Cziba.

Concordia: Misiak – Kocur, Mikulski, Bociek (57′ Szkatuła), Szewczyk – Kaczor, Suchanek, Barnik, Guzera (80′ Zając), Jankowski (83′ Garczorz) – Żylski.

Żółte kartki: Turowski, Jakubowski (Żyglin) – Mikulski, Guzera, Suchanek (Concordia).