InformacjeKultura i rozrywkaRegion

Żory: To będzie najgorętszy weekend roku! Przed nami Festiwal Górnej Odry i Żorska Wiosna Młodości

Koncerty Nosowskiej, IRY, Jamala, O.S.T.R., ogromny wodny tor przeszkód, spektakl na wodzie, symulatory, karaoke na plaży i wiele innych atrakcji – to wszystko w Żorach już w najbliższy weekend! Połączenie Festiwalu Górnej Odry oraz Żorskiej Wiosny Młodości to prawdziwa mieszanka wybuchowa. 

Festiwal Górnej Odry wystartuje w piątek, 23 czerwca w Parku Cegielnia pod hasłem „Cała naprzód!”. W godzinach 16:00 – 19:00 odbędzie się akcja „Oznacz się”, czyli znakowanie rowerów i hulajnóg, które ułatwi ich identyfikację w przypadku zgubienia czy kradzieży. Połączona będzie z działaniami pod hasłem „Bezpieczne wakacje”, prowadzonymi we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Katowicach oraz Komendą Miejską Policji w Katowicach. W Parku Cegielnia pojawią się m.in. symulator dachowania, symulator zderzeń i symulator jazdy skuterem.

Oficjalne rozpoczęcie imprezy, którą poprowadzi popularny Cheeba zaplanowano na godz. 17:30. Jako pierwszy na scenie wystąpi  podbijający polską scenę reggae tyski zespół Jamajki.

Następnie przed żorska publicznością zaprezentuje się grupa Jamal, która powraca do koncertowania po dłuższej przerwie, promując nadchodzącą, nową płytę pt. „Chill from Hell”.

Pełny atrakcji wieczór zakończy koncert niekwestionowanej gwiazdy polskiej sceny hip-hopowej, pięciokrotny laureat nagrody „Fryderyka” – O.S.T.R.

Drugi dzień zabawy w Parku Cegielnia to 44. Żorska Wiosna Młodości. Zaczniemy ją od prawdziwej muzycznej petardy – w sobotę, o godz. 18:00 wystąpi Nosowska! Wokalistka, tekściarka, pisarka i po prostu jedna z największych polskich artystek wraz ze swoim zespołem oczaruje publiczność swoim głosem. Tuż po nich wystąpi świetny rockowy zespół z naszego regionu, czyli grupa Underground. Natomiast o godz. 20:30 rozpocznie się koncert legendy polskiego rocka, grupy IRA, świętującej 35-lecie działalności artystycznej!

W niedzielę, 25 czerwca kontynuujemy zabawę w ramach Festiwalu Górnej Odry, jednak zmieniamy miejsce – przenosimy się nad wodę, na kąpielisko „Śmieszek”. Tam atrakcje czekają nas od samego rana. Już od godziny 10:00 będzie można bawić się na ogromnym wodnym torze przeszkód oraz korzystać z kuli zorbing na wodzie! (UWAGA, te atrakcje będą dostępne także poprzedniego dnia, w sobotę 24 czerwca w godz. 10:00 – 19:00).

Następnie od godz. 12:00 rusza Kajakowe ABC, czyli nauka pływania kajakiem, połączona z ciekawymi warsztatami. Odrobinę później, bo o 15:00 startuje strefa relaksu z DJ-em, Festiwal Kolorów z wyrzutami proszków holi oraz warsztaty plecenia wiankówPóźniej na gości czekały będą m.in. OFF ROAD o zachodzie słońca i wyjątkowy spektakl na wodzie. O godz. 18:30 na scenie zaprezentuje się zespół FUSION a tuż po nim znany i lubiany żorski zespół MuzyKajaka. Po koncercie zapraszamy wszystkich na puszczanie wianków, sobótkowe ognisko oraz plażowe karaoke!

info: żory.pl