KnurówNewsySport i rekreacja

Zielonki/Knurów: Mistrzostwa Małopolskiego TKKF w Trójboju Siłowym Klasycznym i w wyciskaniu leżąc klasycznym

Mistrzostwa Małopolskiego TKKF w Trójboju Siłowym Klasycznym i w wyciskaniu leżąc klasycznym, Zielonki k. Krakowa 15.10.2022r

Zawodnicy knurowskiego UKS Eugen, pokazali , że są w świetnej formie.

Juniorki / juniorzy do lat 18:
Sandra Dzieżok w kategorii wagowej do 63 zdobyła drugie miejsce i srebrny medal z wynikiem 237,5 kg ( przysiad 92,5 kg – rekord życiowy, wyciskanie 50 kg – rekord życiowy, martwy ciąg 95 kg – rekord życiowy).

Justyna Pietrykowska, juniorka w kategorii wagowej+63kg, zdobyła łącznie w trójboju 315 kg ( przysiad 100 kg , wyciskanie 75 kg , martwy ciąg 140 kg ), zdobyła 1 miejsce i złoty medal w juniorkach oraz 2 miejsce i srebrny medal w kategorii seniorek . Zawodniczka rywalizowała również w samym wyciskaniu, gdzie również w swojej kategorii zdobyła złoto a w kategorii seniorek srebro .

Kolejny zawodnik , Mateusz Piórecki , debiutant , startujący w rywalizacji w wyciskaniu , czysto zalicza trzy podejścia ( 65 kg , 70 kg i 75 kg). Zawodnik zajął bardzo dobre , czwarte miejsce .

Mateusz Gaura , junior do lat 23 w kategorii wagowej+83 kg, rywalizujący w trójboju , zajął 3 miejsce z wynikiem 477,5 kg ( przysiad 190 , wyciskanie 92,5, martwy ciąg 195).
Mateusz poprawił swój wynik z Mistrzostw Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym o 22,5 kg.