InformacjeKultura i rozrywkaPilchowice

Żernica: A wraz z wiosną przyszła nadzieja… / koncert Katarzyny Belkius w DK – 19 maja

Dom Kultury w Żernicy i GOK Pilchowice zapraszają na koncert charytatywny Katarzyny Belkius przy akompaniamencie Agnieszki Robok pt. „A wraz z wiosną przyszła nadzieja…”. Wydarzenie odbędzie się w piątek 19 maja 2023 r. o godzinie 18:00 w Domu Kultury w Żernicy. W repertuarze pieśni polskie o tematyce wiosennej.

A WRAZ Z WIOSNĄ PRZYSZŁA NADZIEJA…
koncert charytatywny Katarzyny Belkius
piątek, 19 maja 2023 r.
godz. 18:00
Dom Kultury w Żernicy
wstęp wolny

Koncert Katarzyny Belkius, solistki Opery Narodowej w Warszawie i mieszkanki gminy Pilchowice na rzecz Eufi – konia Artystki, który wraca do zdrowia (i do domu) po operacji, która uratowała jego życie.

Podczas wydarzenia odbędą się licytacje m.in. jazdy konnej i bonów na oprawę muzyczną wybranej uroczystości w wykonaniu Katarzyny Belkius. Zapraszamy!

Akompaniament: Agnieszka Robok

Poznaj historię Eufi:
https://tinyurl.com/eufizrzutka

Eufi zawróciła z tęczowego mostu – pomóżmy jej wrócić do domu po operacji!

Przyszłość Eufi wydawała się być jasna i pełna pięknych chwil. Jest częścią naszej rodziny od dnia, gdy przekroczyła drzwi naszej stajni. Los jednak przyniósł nam nieoczekiwane wyzwanie, gdy nasza Eufi dostała kolki – choroba, która jest jednym z najpoważniejszych problemów zdrowotnych, z którymi może borykać się koń.

Kolka u koni jest stanem nagłym, który wymaga niezwłocznej interwencji medycznej. To bardzo bolesna i niebezpieczna choroba, która dotyka układu pokarmowego i może prowadzić do śmierci w ciągu kilku godzin. Niestety, Eufi nie uniknęła tego koszmaru. Po rozpoznaniu kolki została natychmiast przetransportowana do kliniki, gdzie lekarze podjęli próbę uratowania jej życia. Operacja była jedyną opcją, ale nawet wtedy szanse na przeżycie były niewielkie. Miałyśmy do wyboru, podpisać umowę na 14 000 zł, która była jedyną szansą na uratowanie Eufi, albo podjąć decyzję o uśpieniu. Niezależnie od tego czy operacja by się udała, zostałybyśmy obciążone kosztami. Wątpliwości nie miałyśmy żadnych! Eufi bardzo cierpiała. Operacja trwała klika godzin. Na wieści, że Eufi przeżyła cała rodzina płakała ze szczęścia.

Eufi to niezwykła mała wojowniczka. Dzięki wytrwałej pracy zespołu lekarskiego z Ostrawskiej kliniki i siłom woli Eufi, udało jej się przeżyć operację. Ta mała, dzielna istota przeszła przez piekło, a jeszcze druga droga przed nią do powrotu do pełni zdrowia. Ma zaledwie 3 lata, a tyle przeszła w ostatnim czasie.

info: Dom Kultury w Żernicy