InformacjeKronika policyjnaRegionZabrze

Zabrze: Znęcał się i groził maczetą

38-letni mężczyzna, który znęcał się nad swoją żoną i groził jej, został zatrzymany przez policjantów z piątego komisariatu. Decyzją prokuratury podejrzany został objęty policyjnym dozorem. Mężczyzna ma również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz kontaktowania się. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Mężczyzna zatrzymany został po tym jak ofiara sama zgłosiła się do policjantów o pomoc. W trakcie swoich czynności policjanci ustalili, że 38-latek będąc pod wypływem alkoholu wszczyna regularnie awantury ze swoją żoną. Taka sytuacja miał trwać już od 3 lat.

Podczas licznych awantur miało dochodzić do przemocy fizycznej i psychicznej. Zbieraniem materiału dowodowego w tej sprawie zajęli się policjanci z zabrzańskiej piątki. W trakcie czynności policjanci ustalili również, że mężczyzna miał grozić żonie własnoręcznie wykonaną maczetą.

Zatrzymany usłyszał zarzut dotyczący znęcania psychicznego oraz fizycznego i kierowania gróźb karalnych. Decyzją prokuratora podejrzany został objęty policyjnym dozorem. Na czas trwania postępowania będzie musiał zgłaszać się do jednostki policji. Podejrzanego obowiązuje również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej i nakaz opuszczenia mieszkania.

Za popełnione przestępstwo podejrzanemu grozi kara do 5 lat więzienia.

Info: Policja Zabrze