Zabrze: Za nami trzecia edycja Jarmarku „BarbórkoweLOVE”

0
194

To były trzy dni wypełnione znakomitymi koncertami, warsztatami, ale też degustacją, zarówno regionalnych, jak i tych typowo już świątecznych specjałów. Trzecia edycja jarmarku BarbórkoweLOVE rozpoczęła się w strefie Carnall Sztolni Królowa Luiza w piątek, 1 grudnia. Trzydniowy festiwal, dedykowany św. Barbarze, miał formułę eventu utrzymanego w niestandardowej konwencji, łączącego tradycję z nowoczesnością.

Sama Strefa ponownie przeszła prawdziwą metamorfozę – w przestrzeni pojawiły się świetlne instalacje artystyczne. Transformacji poddany został także szyb kopalniany. Przestrzeń strefy wypełniły stoiska sprzedażowe, oferujące zróżnicowany asortyment. Ofertę handlową uzupełniły foodtrucki, które w tym roku stanęły w niecce.

BarbórkoweLOVE oficjalnie otwarto w piątek wyjątkowym koncertem zespołu Sorry Boys oraz Kayah, która wystąpiła z zespołami BumBum Orkestar i FiśBanda. Jednak zanim na scenie zagościli artyści, już od godz. 15:30 można było wziąć udział w wyjątkowych warsztatach, w trakcie których uczono, jak wykonać obrazy na desce, górniczą biżuterię z żywicy, górniczy magnes na lodówkę oraz portret Górnika.

Drugiego dnia Jarmarku Strefę Tradycji i Rzemiosła otwarto już o godz. 13:30. Oprócz w/w warsztatów można też było podziwiać pokaz rzeźbienia w lodzie. Na zakończenie drugiego dnia Jarmarku na scenie wystąpiły: Sara James oraz Majka Jeżowska.

3 grudnia nie mogło zabraknąć akcentów związanych z obchodami święta św. Barbary. W programie znalazły się m.in.: występ Orkiestry Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu czy biesiada z Happy Jędrowski Show. Gwiazdą niedzielnego wieczoru był zespół Zakopower, znany z takich hitów jak: „Boso”, „Chwila” czy „Bóg wie gdzie”!

Info: UM Zabrze