akcje charytatywneInformacjeRegionZabrze

Zabrze: Za nami 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W Zabrzu świętowanie 32. finału WOŚP rozpoczęło się w sobotę od Biegu „Policz się z cukrzycą”, który towarzyszy finałowym imprezom już od osiemnastu lat. Chętni (bez limitu wieku) mogli się zmierzyć na dystansie 3 oraz 6 km oraz w nordic walking. Natomiast w niedzielę od wczesnych godzin porannych na ulicach Zabrza spotkać można było ponad 250 wolontariuszy, którzy tym razem kwestowali w celu zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku dzieci.

Tym razem Orkiestrze towarzyszyło motto: „Tu wszystko gra OK!”, a celem zbiórki były fundusze na zakup sprzętu do diagnozowania oraz monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to jednodniowe wydarzenie, które organizowane jest od 1993 roku. Poszczególnym edycjom zbiórki towarzyszą dodatkowe akcje – w tym między innymi koncerty, pokazy artystyczne oraz aukcje internetowe. Nie inaczej będzie w naszym mieście.

Środki zebrane w czasie zbiórki, której finał odbył się w tym roku 28 stycznia, zostaną przekazane na zakup urządzeń do diagnostyki obrazowej, diagnostyki czynnościowej, diagnostyki endoskopowej, rehabilitacji oraz torakochirgurgii.

Zabrzański Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy działający przy Stowarzyszeniu „Wielka Flota Zjednoczonych Sił” zaprosił do centrum handlowego Platan. Na najmłodszych mieszkańców naszego miasta czekała tam zabawa, której towarzyszyło motto „WOŚP dla Dzieci – Dzieci dla WOŚP”.

W ramach finału WOŚP w naszym mieście odbył się również tradycyjnie Zabrzański Bieg Orkiestrowy – „Bieg dla WOŚP, na który organizatorzy zaprosili 27 stycznia. Na wydarzenie złożyły się biegi na dystansie 3 i 6 km oraz nordic walking. Celem tego sportowego wydarzenia było propagowanie akcji „Policz się z cukrzycą” – autorskiego programu WOŚP, a także Programu Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą; popularyzacja wiedzy na temat cukrzycy; propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia oraz zbiórka pieniędzy na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży.

Zabrzański Sztab WOŚP zaprosił również na muzyczną podróż do Kina „Roma”. Wystąpili: Andrzej Domżoł, zespół 418, TabulaRasa oraz CoverNostra.

Info: UM Zabrze