Zabrze: Ukradła perfumy – odpowie przed sądem

0
262

Zarzut popełnienia przestępstwa kradzieży usłyszy 30-latak zatrzymana przez policjantów z zabrzańskiej dwójki. Kobieta w jednym ze sklepów kilka razy dokonała kradzieży perfum. Kiedy wczoraj bezpośrednio po kolejnej kradzieży została zatrzymana i trafił do policyjnego aresztu.

Kobieta została zatrzymana wczoraj kilka minut po godzinie 17.00. Wtedy to policjanci z drugiego komisariatu otrzymali zgłoszenie dotyczące ujęcia na kradzieży kobiety w sklepie Placu Wolności. Złodziejka chciała ukraść perfumy o wartości blisko 200 złotych. W chwili zatrzymania nie zdawała sobie sprawy, że nie będzie odpowiadać jedynie za tą kradzież. Pracujący przy tej sprawie policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na udowodnienie kobiecie wszystkich drobnych kradzieży, których dokonała w tym sklepie. Choć pojedyncze kradzieże gdzie wartość strat jest poniżej 500 złotych, stanowiłyby jedynie wykroczenia, to dzięki pracy policjantów możliwe było zastosowanie przepisów traktujących te wykroczenia, jak jedno przestępstwo kradzieży dokonane w krótkich odstępach czasu.

Czynności w sprawie trwają, a policjanci sprawdzają, czy zatrzymana 30-latka nie odpowiada za inne kradzieże sklepowe dokonane w ostatnim czasie na terenie Zabrza. Za kradzież grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

Info: KMP Zabrze