InformacjeKronika policyjnaRegionZabrze

Zabrze: Ujawnili 61 wykroczeń podczas działań „Bezpieczny pieszy”

Zabrzańscy policjanci przeprowadzili we wtorek na terenie naszego miasta działania „Bezpieczny pieszy”. Mundurowi zwracali uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, oraz przyglądali się, czy sami piesi nie łamali przepisów ruchu drogowego.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców i pieszych! Tylko przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z rozsądkiem i rozwagą, mogą nas ustrzec przed kalectwem lub utratą życia. A odpowiedzialność za bezpieczeństwo spoczywa na wszystkich użytkownikach drogi. W wyniku prowadzonych wczoraj działań „Bezpieczny pieszy” policjanci ujawnili 7 wykroczeń popełnionych przez pieszych, którymi w większości było przechodzenie przez jezdnie w miejscu niedozwolonym.

Podczas działań policjanci ujawnili też 54 wykroczenia popełnionych przez kierujących którymi w większości było przekraczanie dozwolonej prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Po raz kolejny apelujemy! Należy bezwzględnie przestrzegać przepisów ruchu drogowego! Należy też dbać o własne bezpieczeństwo! W konfrontacji z pojazdem pieszy zawsze stoi na straconej pozycji.

Info: Policja Zabrze