InformacjeKronika policyjnaZabrze

Zabrze: Tymczasowy areszt za znęcanie się

Najbliższe trzy miesiące, 70-latek zatrzymany przez policjantów z zabrzańskiej trójki, spędzi w areszcie śledczym. Decyzję o tymczasowym aresztowaniu w środę wydał sąd. Mężczyzna znęcał się psychicznie oraz fizycznie nad żoną i synem. Teraz grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu III Policji w Zabrzu zatrzymali 70-latka, który od stycznia znęcał się nad swoją 69-letnią żoną i 48-letnim synem. Zebranych przez mundurowych informacji wynikało, że mężczyzna znęcał się nad żoną i synem fizycznie i psychiczni. Ponadto nie stosował się do wydanego nakazu opuszczenia mieszkania. Po zebraniu materiału dowodowego przez kryminalnych 70-latek został został zatrzymany i przesłuchany. W trakcie czynności usłyszał zarzut znęcania się nad żoną i synem. Podczas składanych wyjaśnień przyznał się do zarzucanego czynu.

W czwartek na podstawie zebranego materiału dowodowego zabrzański sąd zdecydował się na zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Info: Policja Zabrze