InformacjeNewsyRegionSport i rekreacjaZabrze

Zabrze: Szóste domowe zwycięstwo z rzędu!

W 23. kolejce PKO BP Ekstraklasy na Roosevelta 81 przyjechał ówczesny lider tabeli – Jagiellonia Białystok. Po emocjonującym i dynamicznym meczu Górnik pokonał zespół ze stolicy Podlasia 2:1.

Od początku spotkania inicjatywa była po stronie drużyny gości, jednak akcje ofensywne Jagielloni nie przynosiły skutku. Pierwszą bramkę w meczu zdobyli Górnicy. W 25. minucie Erik Janża dośrodkował piłkę z rzutu wolnego do ustawionego przed polem karnym Damiana Rasaka. Przygotowany przez sztab szkoleniowym schemat rozegrania stałego fragmentu gry zdał egzamin. Środkowy pomocnik Trójkolorowych uderzył piłkę z woleja, a ta po nieudanej interwencji bramkarza Jagielloni wpadła do siatki.

Górnicy podwyższyli prowadzenie w drugiej połowie spotkania. W 68. minucie meczu Lukas Podolski zagrał prostopadłe podanie do rozpędzonego Lawrenca Ennaliego. Niemiecki skrzydłowy zostawił za plecami defensywę Jagielloni i w sytuacji „sam na sam” z golkiperem podciął piłkę nad bramkarzem.

Radość z dwubramkowego prowadzenia trwała jednak zaledwie 2 minuty. Kaan Caliskaner wykorzystał podanie Jose Naranjo i pokonał Daniela Bielice strzałem z bocznego sektora pola karnego, zdobywając bramkę dla drużyny gości. Mimo naporu Jagielloni, Górnik miał okazję na zdobycie trzeciego gola. Lawrence Ennali podjął się niezwykle trudnego zadania. Lolo efektowanie minął przeciwnika przed własnym polem karnym, a następnie spróbował wykorzystać nieobecność w bramce Zlatana Alomerovicia, uderzając nad wracającym golkiperem Jagielloni z odległości ok. 80 metrów. Jeden z obrońców przyjezdnych zdołał dogonić piłkę kilkadziesiąt centymetrów przed linią bramkową.

Zwycięstwo 2:1 nad Jagiellonią Białystok sprawiło, że zespół Jana Urbana przedłużył serię zwycięstw przy Roosevelta 81 do 6 wygranych z rzędu.

Górnik Zabrze – Jagiellonia Białystok 2:1 (1:0)
1:0 – Rasak (24′).
2:0 – Ennali (68′).
2:1 – Caliskaner (70′).

Górnik Zabrze: Bielica – Szala, Szcześniak, Janża, Sekulić, Rasak, Pacheco (60′ Czyż), Kapralik (71′ Olkowski), Ennali, Podolski (90+2′ Krawczyk), Kozuki (60′ Musiolik).

Jagiellonia Białystok: Alomerović – Stojinović (89′ Haliti), Skrzypczak, Dieguez, Lewicki (70′ Wdowik), Naranjo, Romanczuk, Nene (70′ Nguiamba), Hansen (60′ Marczuk), Imaz, Pululu (60′ Caliskaner).

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).
Żółte kartki: Zieliński – Diegeuz, Stojinović, Nene, Skrzypczak, Romanczuk.