Zabrze: Szkoła Podstawowa Specjalna nr 41 obchodziła jubileusz oraz nadanie imienia WOŚP

0
133

Społeczność Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 41 świętowała wczoraj jubileusz 40-lecia placówki, a także nadania jej imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uroczystość była okazją do podsumowania dotychczasowych osiągnięć, wspomnień oraz spotkań wśród przyjaciół szkoły. Uczniowie zaprezentowali przed zgromadzoną publicznością ciekawy program artystyczny. Wśród zaproszonych gości znaleźli się zarówno przedstawiciele zabrzańskiego samorządu, na czele z zastępcą prezydenta miasta Katarzyną Dzióbą i przewodniczącą Rady Miasta Zabrze Łucją Chrzęstek-Bar, jak i Jurek Owsiak – prezes zarządu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

To pierwsza szkoła w Polsce, której patronem jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Taki wybór nie był przypadkowy – SPS nr 41 od lat angażuje się w działalność WOŚP, a nadanie jej imienia honoruje działania zarówno nauczycieli, jak i uczniów na rzecz Orkiestry. Jak podkreślają pedagodzy szkoły ta aktywność przyczyniła się do integracji wspólnoty szkolnej, a także rozwija w podopiecznych empatię i świadomość, że każdy może czynić dobro dla innych.

– Odtąd już nie sami, lecz ramię w ramię z naszym wspaniałym patronem będziemy przeżywać kolejne jubileusze szkoły– mówiła podczas uroczystości dyrektor SPS nr 41 Jolanta Mazur. – Z całego serca dziękujemy twórcom i założycielom WOŚP za 31. lat pełnego zaangażowania i pracy na rzecz potrzebujących i chorych oraz za to, że wyrazili zgodę na nadanie naszej szkole imienia tej niezwykłej organizacji. Dziękujemy Radzie Miasta Zabrze i wszystkim osobom wspierającym to nasze marzenie – podsumowała dyrektor.

Warto podkreślić, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wesprze zabrzańską szkołę. Fundacja sfinansuje zakup stołu rehabilitacyjnego, pionizora dynamicznego, sali doświadczalnej, urządzeń do masażu i platformy wielofunkcyjnej. Łączna kwota przekazanego sprzętu wyniesie ponad 206 tys. zł.

– Dziękuję zabrzańskim sztabom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za rokroczne wsparcie i zaangażowanie. Wasza praca, a także dobroczynność wszystkich darczyńców przynosi owoce również w Zabrzu. Szpital Miejski w Zabrzu i Śląskie Centrum Chorób Serca otrzymały dotychczas od fundacji 245 szt. urządzeń – powiedział Jurek Owsiak.

Szkoła Podstawowa Specjalna nr 41 im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zabrzu kształci dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym, głębokim, z autyzmem oraz innymi niepełnosprawnościami w rozwoju. W ramach placówki funkcjonują również oddziały przedszkolne, a także wczesne wspomaganie rozwoju dzieci z trudnościami. Szkoła została ustanowiona również wiodącym ośrodkiem koordynacyjno-rehabilitacyjno-opiekuńczym realizującym zadania z zakresu administracji rządowej wynikających z programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem” na obszarze powiatu zabrzańskiego.

Info: UM Zabrze