InformacjeKultura i rozrywkaRegionZabrze

Zabrze: Summer Festival 2024 – muzyczne lato w sercu miasta

Już po raz czwarty w centrum Zabrza, na parkingu CH Platan, rozbrzmi muzyka podczas letniej edycji Zabrze Summer Festivalu. Tegoroczna odsłona wydarzenia zapowiada się wyjątkowo, a na scenie pojawią się czołowi artyści estradowi. Czekają nas trzy koncerty – pierwszy z nich odbędzie się 6 lipca, a kolejne 10 oraz 31 sierpnia. Pełen line-up tegorocznego Zabrze Summer Festivalu nie jest jeszcze znany, ale wiemy już kto wystąpi na zakończenie wakacji, a są to prawdziwe gwiazdy klubowej sceny muzycznej – Westbam, Clubbasse i C-BOOL!

Summer Festival to impreza muzyczna, składająca się z cyklu letnich koncertów plenerowych, odbywająca się w doskonałej lokalizacji – sercu miasta tj. parkingu CH Platan. Festiwal skierowany jest do mieszkańców Zabrza oraz miast ościennych. Wstęp dla uczestników imprez jest bezpłatny.

Oprócz czołowych, polskich artystów estradowych, festiwal ma w ofercie wiele innych atrakcji, przygotowanych z myślą o całych rodzinach: występy lokalnych gwiazd muzycznych/tanecznych, konkursy, miasteczko rozrywki z dmuchańcami, kramy z atrakcjami oraz punkty gastronomiczne.

Przypomnijmy, że ubiegłoroczna edycja Zabrze Summer Festivalu była rekordowa pod względem liczby uczestników. Pod sceną zlokalizowaną na parkingu Centrum Handlowego Platan bawiło się bowiem łącznie w czterech koncertach ponad 90 000 ludzi! To aż o 20 000 więcej niż w 2022 roku. Doskonale obrazuje to, jak impreza – a w tym roku czeka nas już jej czwarta edycja – zdobywa sympatię odwiedzających.

Info: UM Zabrze