Zabrze: Projekt – segregowanie śmieci

0
820

W Zabrzu rozpoczął się unikalny w skali kraju projekt, w ramach którego Urząd Miasta wraz z zabrzańskimi spółdzielniami będzie motywować mieszkańców do skutecznego segregowania śmieci.

🗑 Przez najbliższe 4 tygodnie około 6️⃣0️⃣0️⃣ osób z pięciu wybranych grup bloków w Zabrzu weźmie udział w kampanii ekologicznej „Dobrze trafiłeś!”. To swego rodzaju grywalizacja, podczas której pracownicy FCC Polska co tydzień będą mierzyć poziom segregacji odpadów w każdym bloku. Zwyciężą mieszkańcy tego budynku, w którym średni poziom segregacji będzie najwyższy!

♻️ W konkursie recyklingowym wezmą udział bloki przy ulicach: Bytomskiej, św. Jana, Wojciecha Kossaka, Józefa Piłsudskiego, Dworskiej, Poprzecznej oraz Dionizego Trocera w Zabrzu. Wyniki zebrane z każdego tygodnia będą wywieszane na klatkach schodowych i altanach śmietnikowych. Finał konkursu odbędzie się w drugiej połowie lipca, a nagrodą będzie zestaw gadżetów ekologicznych oraz tytuł „Mistrzów segregacji” dla mieszkańców danego bloku.

– Ochrona środowiska, a w tym segregacja odpadów oraz ich recykling to jedno z wyzwań zarówno dla podmiotów gospodarczych, jak też dla gminy. Ekologia zawsze zresztą stanowiła priorytet dla zabrzańskiego samorządu. Dlatego chętnie włączamy się również w programy edukacyjne mające na celu poprawę świadomości ekologicznej. Kampania „Dobrze trafiłeś!” powinna przyczynić się do utrwalenia dobrych nawyków w sferze gospodarki odpadami komunalnymi. Ma również wzmocnić poczucie współodpowiedzialności mieszkańców za stan środowiska naturalnego – mówi Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

info: miasto zabrze