InformacjeKultura i rozrywkaRegionZabrze

Zabrze: Projekt „Alicja w Krainie Czarów” w Parku Miliona Świateł dostępny jeszcze tylko przez kilka dni

Kąpielisko Leśne w Zabrzu kolejny raz zmieniło się w bajkowy park świateł, ale tym razem mamy okazję zobaczyć w tym miejscu zupełnie nowe instalacje! Zaskakujące, interaktywne iluminacje wystawy pn. „Alicja – Park Miliona Świateł” ponownie przyciągają do miasta tysiące gości chcących podziwiać nową ekspozycję, którą podziwiać będzie można tylko do 14 lutego. Na bilety, kupione online, które będą wykorzystane od wtorku do czwartku obowiązuje aktualnie promocja – za te wejściówki zapłacicie 10 zł za osobę mniej!

Projekt rozświetlania Kąpieliska działa w mieście już trzeci rok, ale w tym sezonie organizatorzy zaskoczyli wszystkich nowym, premierowym tematem. Od października można odwiedzić w Zabrzu Magiczną Krainę Alicji. Tematyczna instalacja świetlno-muzyczna wprowadzi zwiedzających w wyjątkowy nastrój i zanurzy ich w baśniowe krajobrazy z powieści Lewisa Carrolla.

„Dzieci i młodzież bardzo lubią Alicję i jej Krainę Czarów. A światełka w parku rozbłysły dziś dla zabrzan, rozbłysły dla wszystkich, którzy przyjadą odwiedzić tę piękną przestrzeń. To miejsce, które bardzo w Zabrzu lubimy, dziś daje nam bardzo kolorowe przeżycie. Zapraszamy wszystkich do Parku Miliona Świateł, by przeżyć wraz z Alicją przepiękne chwile” – zaprasza prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

W Parku Miliona Świateł na terenie Kąpieliska Leśnego goście mogą podziwiać iluminacje i pokazy świetlne, które zostały zaprojektowane z myślą o rodzinach z dziećmi oraz seniorach spędzających czas z wnukami. Przygotowano także wiele świetlistych niespodzianek dla zakochanych.

Na odwiedzających czeka łącznie 16 stref scenograficznych, na które składa się ponad 200 indywidualnych iluminacji. Cała wystawa została rozświetlona ponad milionem wielobarwnych i energooszczędnych diod LED. Jedną z wielu atrakcji w parku jest labirynt o powierzchni ponad 500 m kw. W jego wnętrzu można znaleźć kolejne świetlne rzeźby.

Warto zaznaczyć, że w tym sezonie obowiązują nowe zasady dotyczące biletów. Organizatorzy zrezygnowali z biletów datowanych, aby można było z nich korzystać codziennie podczas trwania wystawy. Dzięki temu zabiegowi pogoda i zdarzenia losowe, takie jak nagłe zachorowanie dzieci, nie będą krzyżowały nikomu planów.

Jesienno-zimową iluminację można odwiedzać od wtorku do niedzieli. Więcej informacji oraz bilety: www.parkmilionaswiatel.pl.

Info: UM Zabrze