InformacjeKronika policyjnaZabrze

Zabrze: Prawo jazdy miała tylko miesiąc, a już zatrzymali je policjanci

Młoda mieszkanka Zabrza jadąc Oplem, nie zastosowała się do ograniczenia prędkość w obszarze zabudowanym, przekraczając dopuszczalna prędkość o 74 km/h. Za to wykroczenie policjanci zatrzymali 18-latce prawo jazdy, którym cieszyła się dopiero miesiąc.

Kierujący, którzy poruszają się z nadmierną prędkością i ją przekraczają, muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami. Mowa tutaj nie tylko o wysokim mandacie czy też kolejnych punktach karnych, które trafiają na konto kierującego. Nieprzestrzeganie ograniczeń prędkości skutkuje również utratą prawa jazdy, a przekonała się o tym 18-latka, która przez najbliższe 3 miesiące w samochodzie będzie zajmowała miejsce pasażera.

Kobieta, która przed miesiącem zdała egzamin na prawo jazdy, jadąc oplem w obszarze zabudowanym, mknęła z prędkością o 74 km/h za dużą. Oprócz tego, że straciła uprawnienia, została ukarana mandatem karnym w wysokości 2500 złotych, na jej konto trafiło 13 punktów karnych.

Policjanci zabrzańskiego wydziału ruchu drogowego stale monitorują stan bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu i przypominają, że wszyscy uczestnicy ruchu drogowego powinni nie tylko znać obowiązujące ich przepisy, ale również ich bezwzględnie przestrzegać!

Info: Policja Zabrze