Zabrze: Powstała strefa wypoczynku w Centrum Integracji Osiedla Kotarbińskiego

0
181

6 lipca odbył się końcowy odbiór inwestycji „Strefa wypoczynku w Centrum Integracji Osiedla Kotarbińskiego w Zabrzu”, zrealizowanej w ramach VI edycji Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Oddany do użytkowania obiekt zlokalizowany jest w sąsiedztwie ul. Marii Curie-Skłodowskiej. W pobliżu zrealizowanych w ubiegłych latach obiektów, powstałych również w ramach Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego (plac zabaw, siłownia i WC),  wykonano okrągły plac o średnicy ok. 12m z usytuowanym w środku klombem z dekoracyjnym kamieniem i naturalną kompozycją roślin.  Na obrzeżach placu rozmieszczono cztery ławki, cztery kosze na śmieci, dwa stoliki do gry w szachy z siedzeniami oraz stół do gry w piłkarzyki.

Do placu prowadzą dwa chodniki z pergolami obsadzonymi roślinami pnącymi. Dookoła placu i obok chodników wykonano rabaty obsadzone krzewami ozdobnymi i bylinami. Nawierzchnia placu i chodników została wykonana z dwukolorowej kostki betonowej z szeroką fugą mineralno-żywiczną przepuszczającą wodę. Obiekt oświetlają dwie latarnie.

Całkowity koszt inwestycji (wraz z opracowaniem dokumentacji i nadzorem inwestorskim) wynosił  138 923 złotych brutto. Roboty realizowane były w okresie od 25 marca do 6 lipca.

Info: miastozabrze.pl