InformacjeKronika policyjnaRegionZabrze

Zabrze: Potrącenie na pasach przy ulicy Knurowskiej

Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w środę na ulicy Knurowskiej. Na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącona została 67-letnia mieszkanka Zabrza. Bądźmy odpowiedzialni i nie ryzykujmy swoim życiem oraz innych. Nasze błędy i zaniechania mogą niestety mieć tragiczne w skutkach konsekwencje.

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 6:55, na oznakowanym przejściu dla pieszych w rejonie ulicy Knurowskiej. Jak wstępnie ustalili policjanci kierująca samochodem marki Suzuki 40-latka, nie zauważyła przechodzącej przez przejście dla pieszych 67-kobiety. Z urazem głowy i ogólnymi obrażeniami trafiła do zabrzańskiego szpitala. Na miejscu pracowali policjanci zabrzańskiej drogówki.

Apelujemy o rozwagę, rozsądek i bezwzględne przestrzeganie przepisów drogowych! Trudne warunki drogowe, słaba widoczność, śliskie nawierzchnie, ale również ignorancja przepisów prawa ze strony uczestników ruchu drogowego zarówno zmotoryzowanych, jak i pieszych często prowadzi do tragedii. Kierując pojazdem, zwolnijmy w rejonie przejść dla pieszych, skrzyżowań czy przystanków komunikacyjnych. Będąc pieszymi, pamiętajmy o stosowaniu się do sygnalizatorów świetlnych, a korzystając z przejścia dla pieszych, upewnijmy się, że kierujący pojazdem zatrzyma swój pojazd. Jako piesi i rowerzyści pamiętajmy o stosowaniu odblasków, które znacząco poprawiają możliwość zobaczenia nas na drodze przez kierujących pojazdami.

Info: Policja Zabrze