InformacjeKronika policyjnaZabrze

Zabrze: Poszukiwany trzema listami gończymi wpadł po sześciu latach ukrywania się

Zabrzańscy policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego trzema listami gończymi, który przez 6 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości za uszkodzenia ciał oraz zniszczenie mienia. Zatrzymany przebywa już w zakładzie karnym.

Zabrzańscy policjanci tym razem zatrzymali mężczyznę, który ukrywał się od sześciu lat. W 2018 roku za mężczyzną został wydany pierwszy list gończy wystawiony przez Sąd Rejonowy w Zabrzu, który nakazywał zatrzymanie poszukiwanego i zastosowanie tymczasowego aresztowania na trzy miesiące wobec niego. Kolejne listy gończe zostały wydane przez Prokuraturę Rejonową w Zabrzu.

Od kilku lat 45-latek ukrywał się poza granicami Polski, jednak kilka dni temu wrócił do Zabrza i wczoraj został zatrzymany podczas interwencji. Poszukiwany, będąc nietrzeźwym, zaczepiał ludzi na przystanku autobusowym przy Placu Kroczka w Zabrzu. Kiedy na miejsce przyjechali wezwani policjanci, okazało się, że zaczepiający ludzi nietrzeźwy mężczyzna jest poszukiwany aż trzema listami gończymi.

45-latek obecnie przebywa już w zakładzie karnym, gdzie spędzi najbliższe miesiące.

Info: Policja Zabrze