InformacjeKronika policyjnaRegionZabrze

Zabrze: Podziękowanie za obywatelską postawę

Młody zabrzanin przyjął gratulacje i słowa uznania od Komendanta Miejskiego Policji w Zabrzu insp. Dariusza Kopcia oraz Pani Prezydent Miasta Zabrze Agnieszki Rupniewskiej za obywatelską postawę. Nastolatek który odwiedził zabrzańską komendę, był jednym z trzech młodych zabrzan którzy ujęli sprawcę pobicia, mającego miejsce w dniu 21 maja 2024 roku na ulicy Trocera. Dzięki zdecydowanej reakcji podejrzany nie uniknie teraz odpowiedzialności karnej.

Doniosły charakter miało spotkanie Komendanta Miejskiego Policji w Zabrzu insp. Dariusza Kopcia z Panią Prezydent Miasta Zabrze Agnieszką Rupniewską, który wspólnie serdecznie podziękowali młodemu zabrzaninowi za obywatelską postawę, którą wykazał się podczas wydarzeń z dnia 21 maja 2024 roku, gdzie w rejonie ulic Trocera i Staromiejskiej 27-letni mężczyzna napadł na 72-letniego mieszkańca Zabrza.

Insp. Dariusz Kopeć w swoich słowach skierowanych do nastolatka przyznał, że dzięki jego zdecydowanej reakcji podejrzany w tej sprawie nie uniknie odpowiedzialności karnej. Dodał, że czyn ten stanowić może przykład dla innych mieszkańców miasta, a podjęte działanie świadczy o ogromnym poczuciu odpowiedzialności za życie i bezpieczeństwo innego człowieka. Gratulując mu godnej naśladowania postawy oraz odwagi Komendant potwierdził, że takie postępowanie zasługuje na najwyższe uznanie i doskonale wpisuje się w prowadzoną od lat kampanię „Nie reagujesz-akceptujesz”.

Info: Policja Zabrze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *