InformacjeKronika policyjnaRegionZabrze

Zabrze: Odprawa roczna zabrzańskich policjantów

W miniony piątek w Komendzie Miejskiej Policji w Zabrzu odbyła się odprawa służbowa podsumowująca wyniki pracy mundurowych w 2023 roku. Zabrzańscy policjanci kolejny raz mogli pochwalić się wyraźną poprawą skuteczności swoich działań.

W naradzie uczestniczyła prezydent miasta Zabrze Małgorzata Mańka-Szulik, komendant miejski Policji w Zabrzu insp. Dariusz Kopeć wraz ze swoimi zastępcami i pracownikami oraz przedstawiciele Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, zabrzańskiej Prokuratury i Sądu. Szef zabrzańskiej komendy przedstawił wyniki osiągnięte w minionym roku, a także wytyczył kierunki pracy na rok bieżący.

W trakcie spotkania omówione zostały statystyki najważniejszych wydarzeń kryminalnych minionego roku oraz o wyniki pracy osiągnięte przez wydziały kryminalny i do walki z przestępczością gospodarczą. Szef zabrzańskich policjantów dokonał również podsumowania wyników wydziałów prewencji i ruchu drogowego. Warty podkreślenia jest fakt, iż mimo trudności kadrowych, z którymi borykają się służby mundurowe w całym kraju, z roku na rok zabrzańscy funkcjonariusze osiągają coraz lepszą skuteczność. Wyniki te plasują zabrzańską Komendę w ścisłej czołówce najlepszych na śląsku.

Odrębnym elementem sprawozdawczym było podsumowanie współpracy z władzami miejskim. Podkreślił, że miniony rok pomimo nałożonych dodatkowych obowiązków przyniósł poprawę dla bezpieczeństwa mieszkańców Zabrza.

Komendant podziękował podległym mu policjantom i pracownikom cywilnym za trud i wysiłek włożony w pracę w 2023 roku. Podkreślił również, że wielu policjantów odnosi również indywidualne sukcesy zyskując wyróżnienia zarówno w województwie, jak również na arenie międzynarodowej. Komendant przedstawił również główne kierunki pracy na rok bieżący.

Info: UM Zabrze