InformacjeKronika policyjnaZabrze

Zabrze: Nietrzeźwy z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów

Dzielnicowi z Komisariatu V policji w Zabrzu z zatrzymali 41-letniego kierowcę, który prowadził pojazd mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę policjanci otrzymali zgłoszenie, że po ulicy Jordana porusza się renault, którego kierowca może być nietrzeźwy. Dzielnicowi z Komisariatu V Policji w Zabrzu, szybko namierzyli i zatrzymali mężczyznę. Okazało się, że 41-letni mieszkaniec Zabrza siedzący za kierownicą samochodu jest kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo mundurowi ustalili, że mężczyzna posiada dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Teraz 41-latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz jazdę mimo orzeczonego zakazu. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Apelujemy do osób, które widzą, gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Każdy, nawet anonimowo, może o tym powiadomić funkcjonariuszy pod numerem telefonu 112. Nie czekajmy na tragedię. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.

Info: Policja Zabrze