InformacjeKnurówSport i rekreacja

Zabrze/Knurów: Sprawić kibicom świąteczny prezent

Piłkarze Concordii Knurów w trzech pierwszych spotkaniach rundy wiosennej wywalczyli sześć punktów. Podopieczni trenera Jarosława Kupisa mogą ten bilans poprawić i zainkasować kolejne trzy sprawiając przy okazji prezent świąteczny. „Biało-zielono-czarni” w Wielką Sobotę zmierzą się na wyjeździe ze Spartą Zabrze.

Zabrzanie powrócili do Klasy Okręgowej po dziesięciu latach przerwy. Wówczas w sezonie 2012/2013 zajęli 12 miejsce w tabeli, które dało utrzymanie, ale zespół z Mikulczyc do następnych rozgrywek nie przystąpił. Mało tego, na kilka następnych lat Sparta kompletnie zniknęła z piłkarskiej mapy Polski. Drużynę z Zabrza udało się reaktywować w 2019 roku i rozpocząć mozolny powrót do futbolowego świata od C-Klasy. W ciągu czterech sezonów piłkarzom Sparty udało się wywalczyć trzy awanse i obecnie występują w Klasie Okręgowej.

Drużyna z Zabrza fatalnie rozpoczęła rundę rewanżową. Sparta przegrała wszystkie trzy wiosenne spotkania tracąc przy tym aż jedenaście goli. Zabrzanie wciąż więc poszukują pierwszych ligowych punktów w bieżącym roku kalendarzowym.

Terminarz rozgrywek tak się ułożył, że zespół prowadzony przez trenera Kupisa w swoim czwartym wiosennym ligowym spotkaniu zmierzy się z trzecim już beniaminkiem. Póki co, Concordia w starciach z nowicjuszami zdobyła komplet punktów i zamierza kontynuować dobrą serię.

Początek sobotniego spotkania o godzinie 13:00.

⚽️Sparta Zabrze – Concordia Knurów
📅Sobota, 30 marca – godzina 13:00🕐
🏟Stadion MOSiR – Mickiewicza 66a, 41-807 Zabrze

Fot. Agnieszka Łyko