InformacjeNewsySport i rekreacjaZabrze

Zabrze: Górnik grał, Legia strzelała…

W 26. kolejce PKO BP Ekstraklasy Górnik Zabrze przegrał z warszawską Legią 1:3 na Arenie Zabrze. Jedyną bramkę dla Trójkolorowych zdobył Lawrence Ennali po strzale z rzutu karnego. Drużynę Jana Urbana z trybun wspierał 22 889 kibiców!

W porównaniu do zwycięskiego meczu derbowego z Ruchem Chorzów w poprzedniej kolejce, Jan Urban dokonał jednej zmiany w wyjściowym składzie. Sebastiana Musiolika w ataku zastąpił Soichiro Kozuki.

Górnicy bardzo intensywnie rozpoczęli mecz, stosując agresywny, wysoki pressing. I to Trójkolorowi wykreowali pierwszą groźną sytuację bramkową. Soichiro Kozuki otrzymał prostopadłe podanie od Damiana Rasaka, ale w ostatniej chwili strzał Japończyka został zablokowany. Chwilę później Legia odpowiedziała szybkim atakiem. Ribeiro doszedł do sytuacji sam na sam z Bielicą. Wychowanek Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze popisał się świetną interwencją.

Pierwszy gol padł w 42. minucie meczu. Jurgen Elitim posłał niskie dośrodkowanie w pole karne Trójkolorowych. Podanie minęło całą defensywę Górnika, a akcję „zamknął” Tomas Pekhart.

Górnik wyszedł wyraźnie zmotywowany na drugą połowę meczu. Zmasowane ataki przyniosły efekt w 61. minucie spotkania, kiedy sędzia dopatrzył się po interwencji VAR zagrania ręką obrońcy Legi. Do piłki na 11. metrze podszedł Lawrence Ennali i pewnie wykorzystał rzut karny.

Gdy wydawało się, że to Górnik jest na fali wznoszącej, Legia zdobyła drugiego gola. Daniel Bielica zdołał obronić silny strzał Josue, ale do odbitej piłki dopadł wprowadzony chwilę wcześniej z ławki rezerwowych Bartosz Kapustka i z bliskiej odległości strzelił do siatki Trójkolorowych. Trzeci gol dla Legi padł 7 minut później. Marc Gual popisał się efektownym dryblingiem w polu karnym Bielicy, po czym wycofał piłkę do Josue, a ten podwyższył prowadzenie.

Po 26. kolejce PKO BP Ekstraklasy Górnik Zabrze pozostaje na 7. pozycji w tabeli.

Górnik Zabrze – Legia Warszawa 1:3 (0:1)
0:1 – Pekhart 42’
1:1 – Ennali 61′ (k)
1:2 – Kapustka 68′
1:3 – Josue 75′

Górnik Zabrze: Bielica – Szala, Szcześniak, Janicki, Janża – Rasak, Pacheco (46′ Czyż) – Kapralik (86′ Musiolik), Podolski (72′ Olkowski), Ennali (81′ Lukoszek) – Kozuki (46′ Krawczyk).
Trener: Jan Urban

Legia Warszawa: Hładun – Pankov (90+2′ Jędrzejczyk), Augustyniak, Kapuadi – Morishita (90+2′ Kun), Elitim, Celhaka (84′ Zyba), Ribeiro, Josue – Pekhart (67′ Kapustka), Gual (84′ Rosołek).