Zabrze: Festiwal Kwiatów powrócił

0
194

Już po raz czternasty w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu zagościł Festiwal Kwiatów. Tegoroczna edycja imprezy organizowanej 19 i 20 czerwca łączyła nie tylko tytułową naturę, sztukę i piękno, ale również promowała ekologię i bezpieczeństwo.

Festiwal po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa wrócił z bogatą i wyjątkową ofertą. Przygotowano moc atrakcji dla całych rodzin. W programie dwudniowej imprezy znalazły się m.in. warsztaty ogrodnicze, zielarskie czy budowanie budek dla ptaków. Nie zabrakło występów utalentowanych przedszkolaków-wierszolaków oraz występów dziecięcej orkiestry skrzypcowej Zabrzańskiej Szkoły Suzuki.

Miłośnicy produktów ekologicznych i ogrodniczych również znaleźli coś dla siebie – od stoisk ze zdrową żywnością, sadzonek ziół, aż po ceramikę ogrodową, torby filcowe i kolczyki plecione na szydełku.

Dużym zainteresowanie cieszył się Salon Poetycki – Zabrze miasto słów niezbędnych.

W części koncertowej Festiwalu Kwiatów wystąpili Orkiestra Dęta Muzeum Górnictwa Węglowego, Opole Quartet, Kajetan Drozd Band, Blue Dragonfly oraz Grzegorz Płonka i zespół Ligocianie, który dopełnił wydarzenie wcześniejszą projekcją widowiska „Powstanie w nas”, powstałą we współpracy Filharmonii Zabrzańskiej i Teatru Nowego, a dotyczącą setnej rocznicy Powstań Śląskich.

Organizatorami Festiwalu Kwiatów byli: Miasto Zabrze, Centrum Organizacji Pozarządowych i Miejski Ogród Botaniczny.

Info: miastozabrze.pl