InformacjeKronika policyjnaZabrze

Zabrze: Dwie osoby zatrzymane podczas zabezpieczenia meczu Górnika

Zabrzańscy policjanci wraz z katowicką prewencją dbali o bezpieczeństwo podczas zabezpieczenia meczu piłkarskiego, który w sobotę odbył się na stadionie miejskim. W trakcie spotkania Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzny w związku z naruszeniem przepisów prawa. Jeden z nich chciał wnieść na teren stadionu alkohol, a drugi miał przy sobie pałkę teleskopową.

Zabrzańscy policjanci wsparci przez mundurowych z katowickiego oddziału prewencji zabezpieczali mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Górnika Zabrze i Stali Mielec. Widowisko zgromadziło na zabrzańskiej arenie ponad 21 tysięcy widzów. Funkcjonariusze już kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem zabezpieczali zabrzańskie ulice, oczekując kibiców, którzy zmierzali na stadion przy ulicy Roosevelta.

Niestety nie wszyscy jeszcze mają świadomość tego, jak kibic powinien się zachowywać w trakcie trwania imprezy masowej. Będąc uczestnikiem takiej imprezy, obowiązują nas przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Przepisy te niestety zlekceważyło dwóch kibiców Górnika Zabrze. 35-letni kibic z Rudy Śląskiej, na stadion próbował wnieść składany alkohol. Za to wykroczenie będzie musiał zapłacić 2000 złotych grzywny oraz czeka go 2-letni zakaz stadionowy. Drugi z zatrzymanych to 28-latek, który na teren stadionu chciał wnieść pałkę teleskopową.

Info: Policja Zabrze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *