InformacjeKronika policyjnaZabrze

Zabrze: 83-latka oszukana metodą „na lekarza”

Przestępcy podjęli kolejną skuteczną próbę wyłudzenia pieniędzy. Tym razem użyli metody „na lekarza”. W ten sposób została oszukana 83-letnia mieszkanka Zabrza. Przestępcy wyłudzili od niej 80 tysięcy złotych. Pomimo nieustannych licznych apeli Policji o zachowanie czujności, seniorzy nadal wypłacają i przekazują pieniądze nieznanym osobom.

Dzwoniący na telefon stacjonarny seniorki oszust, podający się za lekarza, poinformował, że jej syn znajduje się w szpitalu, z powodu wypadku. Z opowieści oszusta wynikało, że leczenie jest możliwe, ale bardzo kosztowne i szybko trzeba zorganizować na nie pieniądze. 83-latka uwierzyła oszustowi, podała swój adres, a kilka chwil później przekazała gotówkę osobie, która po nią przyjechała.

Metody działania przestępców praktycznie się nie zmieniają. Często oszuści podczas rozmowy telefonicznej, każą swojej ofierze nie rozłączać się. Wydają polecenia, by podczas prowadzonej rozmowy wciskały guziki na klawiaturze. W ten sposób będą przełączeni do innego policjanta, który potwierdzi jego tożsamość i uwiarygodni opisywaną historię. Mimo że brzmi to irracjonalnie przestępcom udaje się bardzo często osiągnąć swój cel.

Info: Policja Zabrze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *