XXII Gliwicki Kiermasz Żywności Ekologicznej i Tradycyjnej

0
731
W sobotę 23 września warto wybrać się na XXII Gliwicki Kiermasz Żywności Ekologicznej i Tradycyjnej – natura, zdrowie, kultura jako targi promujące żywność wysokiej jakości oraz tradycje polskiej wsi wśród śląskich konsumentów.

Impreza trwać będzie w godzinach 10.00-18.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej Górnych Wałów 29 w Gliwicach, wstęp na nią jest wolny. Zaprasza Polski Klub Ekologiczny w Krakowie, Koło Miejskie w Gliwicach.

Celem imprezy jest promowanie wśród mieszkańców Śląska świadomości ekologicznej, umożliwienie im nawiązanie bezpośredniego kontaktu z wytwórcami żywności ekologicznej i tradycyjnej oraz promocja rolnictwa ekologicznego. Uczestnicy Kiermaszu będą mogli wziąć udział w szeregu ciekawych wykładów i warsztatów prowadzonych przez Polski Klub Ekologiczny i Fundację Na Zielonym, w których m.in. poznają tradycje kulinarne terenów wiejskich i sprawdzą, czy w monotonnej i minimalistycznej kuchni chłopskiej kryją się skarby (przewidziana degustacja). W trakcie warsztatów z fermentowania ziół dowiedzą się np., jak obudzić swoją naturalną odporność oraz poznają walory produktów ekologicznych. Organizatorzy zapewniają, że każdy – niezależnie od wieku – znajdzie w programie coś dla siebie.

Kiermasz objęty jest Patronatem Honorowym Starosty Gliwickiego Waldemara Dombka.

Więcej informacji na stronie: www.pkegliwice.pl oraz na fb: PKE Gliwice