KnurówNewsy

X Czerwonokrzyska Charytatywna Biesiada Śląska

Wzorem lat ubiegłych, również i w tym roku odbędzie się Czerwonokrzyska Charytatywna Biesiada Śląska. Nad X, a więc jubileuszową edycją tego wydarzenia, honorowy patronat objął prezydent Miasta Adam Rams i wójt Gierałtowic Joachim Bargiel.

Organizator, Zarząd Rejonowy PCK w Knurowie, jak co roku zaprasza wszystkich ludzi o otwartych sercach do udziału w tej inicjatywie, którą można było wesprzeć nabywając specjalne cegiełki-zaproszenia.

Zaproszenia skierowane zostały także na ręce właścicieli lokalnych firm i instytucji, przedstawicieli podmiotów publicznych oraz włodarzy Knurowa i Gierałtowic.

Celem nadrzędnym biesiady nie jest oczywiście zabawa, lecz okazanie serca i finansowe wspomożenie letniej akcji wypoczynku dzieci i młodzieży z najuboższych rodzin. Zebrane podczas charytatywnego przedsięwzięcia datki (w postaci wspomnianych cegiełek) nie tylko wydatnie wzbogacą budżet całej akcji, ale będą także wyrazem dobroci i chęci niesienia pomocy potrzebującym.

Utrwalonym zwyczajem jest także przynoszenie przez uczestników czerwonokrzyskiej biesiady różnych przedmiotów, które następnie są licytowane na specjalnej aukcji. Kwota, jaką uda się zebrać w trakcie licytacji, również zostanie przekazana na rzecz organizacji wakacji letnich.

Co roku dzięki szczodrości darczyńców, udaje sie uzbierać kwoty pomiędzy 15-20 tys złotych, dzięki czemu grupa około 40-50 najmłodszych mieszkańców Knurowa i Gierałtowic pochodzących z rodzin, których nie stać na letni wypoczynek, będzie mogła wraz z rówieśnikami skorzystać z uroków wakacji w okresie letnim.

LogoPCK