Maj to już sezon motocyklowy, na drogi wyjechało wielu miłośników tych maszyn. Chcemy więc przestrzec kierowców samochodów o niechronionych uczestnikach ruchu drogowego, a przez to ograniczyć liczbę kolizji czy wypadków. Musimy zdwoić uwagę, bowiem jednoślady mogą być wszędzie. Większość młodych ludzi jeździ zaś brawurowo, a prędkość nie wybacza błędów…

Wczoraj, 21 maja około godziny 7.00, policjanci gliwickiej drogówki obsługiwali kolejne w naszym rejonie zdarzenie z udziałem motocykla. Doszło do niego w Chudowie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem marki BMW kobieta, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 34-latkowi jadącemu motocyklem marki Suzuki. Mężczyzna doznał obrażeń ciała – ma złamaną rękę. Kobiecie zatrzymano prawo jazdy. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Po zakończeniu dochodzenia sprawa zostanie skierowana do sądu, który orzeknie o winie i karze.

Przy okazji przypominamy kierowcom „czterech kółek”, jak istotne dla bezpieczeństwa na drodze jest uważne patrzenie w lusterka i upewnianie się za każdym razem, i to przed wykonaniem manewru, czy czasem ktoś nie nadjeżdża.

Info: KMP Gliwice