GierałtowiceNewsyRegion

Wyniki wczorajszych kontroli drogowych

Tylko wczoraj, przede wszystkim na terenie powiatu, policjanci z gliwickiej drogówki zatrzymywali kierujących, którzy lekceważyli prawo. Wpadli trzej pijani kierowcy. Także ci, którzy lekceważyli sądowe zakazy. Jeden mężczyzna miał przy sobie kradziony telefon komórkowy.

O godzinie 5.30 we wsi Kieleczka, na ul. Wiejskiej, 60-letni mieszkaniec powiatu, będąc w stanie nietrzeźwości, kierował skodą octavią. Zatrzymano mu prawo jazdy. Pojazd zabezpieczyła osoba wskazana. Niecałe pół godziny później na ul. Łabędzkiej w Kozłowie zatrzymano 32-letniego mężczyznę, mieszkańca gminy Sośnicowice, który prowadził swoje bmw mimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień.
Po godzinie 6.00 przy ul. Wiejskiej w Pniowie policjanci drogówki zatrzymali 44-latka z Toszka. Kierowca prowadził volkswagena polo mimo zakazu sądowego obowiązującego do lipca 2017 r.
O godzinie 7.00 w Pyskowicach, na ul. Gliwickiej, wpadł w ręce policji nietrzeźwy 23-latek. Kierował motorowerem. A tuż przed godziną 8.00 zatrzymano 21-latka z Gierałtowic, jadącego peugeotem. Mężczyzna miał sądowy zakazu prowadzenia pojazdów. Chwilę później w Poniszowicach przy ul. Gliwickiej mundurowi zatrzymali 58-letniego gliwiczanina. Miał we krwi 1,5 promila alkoholu i kierował fiatem punto. Stracił prawo jazdy.
Kolejne zatrzymanie – późnym wieczorem. Po godzinie 23.00 na ul. Dolnych Wałów w Gliwicach wpadł w ręce stróżów prawa 29-letni mieszkaniec naszego miasta kierujący samochodem marki BMW. Mężczyzna nie zastosował się do decyzji administracyjnej o cofnięciu uprawnień, wydanej przez prezydenta Gliwic. Ponadto, w czasie przeszukania, znaleziono przy nim telefon pochodzący z przestępstwa.
Wszystkie wymienione osoby czekają teraz na procesy karne i wyroki.

 

info: KMP Gliwice