Wilki Wilcza – Concordia Knurów 1:3

0
2459

WILKI WILCZA – CONCORDIA KNURÓW 1:3 (1:0)
1:0 -14min. Michał Kopczyński
1:1 -68min. Michał Szczurek
1:2 -75min. Łukasz Czajka
1:3 -85min. Grzegorz Górka

Żółte kartki Wilcza: Piotr Gierczak (49), Łukasz Żyrkowski (75)
Żółte kartki Knurów: Piotr Buchalik (56) Grzegorz Górka (61), Piotr Karwowski (90)
Czerwone kartki: Dawid Gajewski (90+1)

Wilki Wilcza: Damian Matras – Marcin Leszczyński, Jakub Steuer, Mateusz Rajca, Andreas Kaczmarek (50 Robert Zalesiński), Tomasz Tabis, Piotr Gierczak (65 Yevhen Kravtsiv), Łukasz Żyrkowski, Michał Kopczyński (59 Ariel Mnochy), Dawid Gajewski, Jakub Sewerin.
Trener: Jacek Wiśniewski, Karol Sieński
Kierownik: Marek Słupik

Concordia Knurów: Mirosław Kuczera – Mateusz Mikulski, Jarosław Bąk, Michał Szczurek, Dominik Bartoszewicz (65 Patryk Lipka), Łukasz Pilc, Piotr Buchalik (58 Kamil Sikora), Grzegorz Górka, Łukasz Czajka, Mateusz Gajek (46 Piotr Karwowski), Paweł Gałach (75 Michał Mikulski).
Trener: Marek Motyka, Mirosław Dreszer
Kierownik: Jarosław Idziaszek

Brawo Concordia!!!
To zwycięstwo będzie być może początkiem czegoś nowego. Wszystkim w Klubie spadł przysłowiowy kamień z serca. Wierzymy, że był to „mecz na przełamanie” o którym marzyliśmy tu wszyscy.
W Wilczy prawdziwe piłkarskie święto, pełne trybuny, brakło miejsc siedzących. Piękna pogoda pozwoliła, że na obiekcie zjawiły się całe rodziny. Sporo fanów przybyło również z naszego Knurowa. Atmosfera jaką lubią piłkarze, a pewnie i kibice. Samo spotkanie od początku nie układało się po naszej myśli. Od pierwszego gwizdka niczym prawdziwa wataha Wilki opanowały plac gry. Dominowali na ziemi i w powietrzu. W pierwszej połowie po prostu nie dali pograć naszym zawodnikom, którym udawało się czasami wymienić zaledwie kilka podań, a już tracili piłkę. Już w 14min. pierwszą bramkę spotkania strzelił dla Wilków Michał Kopczyński (piłkarskie szlify zaczynał w Concordii, którą opuścił jeszcze jako junior). Mieliśmy dużo szczęścia, że na przerwę schodziliśmy ze stratą zaledwie jednej bramki. Na drugą odsłonę czekaliśmy z prawdziwymi obawami. Jej początek niewiele zmienił w obrazie gry. Wilki wręcz zadomowiły się na naszej części boiska, a nam zaledwie kilka razy udało się wyprowadzić kontry. W 65min. plac gry opuścił najbardziej doświadczony na boisku Piotr Gierczak (ponad 200 spotkań w Ekstraklasie), chwilę wcześniej zmieniony został również strzelec pierwszej bramki Michał Kopczyński. Obraz gry nie zmieniał się, aż do 68min. spotkania. W stosunkowo niegroźnej sytuacji piłkę ręką dotknął w polu karnym zawodnik gospodarzy. Sędzia dyktuje rzut karny, który na bramkę zamienia kapitan naszej drużyny Michał Szczurek doprowadzając tym samym do remisu 1:1. Wilki zostały ukąszone po raz pierwszy. Nasi zawodnicy uwierzyli w końcu we własne siły, bramka dodała im skrzydeł. Dosłownie i w przenośni, bowiem zaczęli panować na murawie i w powietrzu. Szybkie akcje, raz lewą, raz prawą stroną. Taką właśnie Concordię zawsze oglądało się z wypiekami. Siedem minut po zdobyciu bramki wyrównującej na 2:1 podwyższa niezwykle pracowity dziś Łukasz Czajka. Ogromna radość w zespole, na ławce i także na trybunach, gdzie siedzą nasi fani. Oszołomieni gospodarze ruszają do odrabiania strat, jedynie co udaje im się jednak ugrać to kilka rzutów rożnych. Kilkakrotnie też na drodze do szczęścia stanął im nasz bramkarz Mirosław Kuczera. To jednak był już tylko nasz „podwieczorek”. Na 5min. przed końcem spotkania dobre podanie do Grzesia Górki i ten znalazł się w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem Wilków, któremu nie dał najmniejszych szans i ustalił wynik spotkania strzelając dla nas trzecią bramkę. Nikt nam już tego zwycięstwa nie mógł odebrać i nie odebrał. Trzy cenne punkty zdobyte na bardzo trudnym terenie, w bratobójczym boju. Mecz się nie układał, ale zakończył się tak, że teraz może służyć przykładem na przyszłość. Nawet kiedy idzie źle, można się podnieść i wygrać. Brawo Panowie!!

Komplet wyników 6 kolejki w naszej grupie:
Iskra Pszczyna – Podbeskidzie II Bielsko-Biała 0-2
LKS Bełk – Spójnia Landek2-0
Unia Racibórz – Szczakowianka Jaworzno 1-1
GKS Suszec – Orzeł Mokre 0-0
Gwarek Ornontowice – Polonia Łaziska G. 1-3
LKS Czaniec – LKS Radziechowy 0-3
Drzewiarz Jasienica – Granica Ruptawa 4-0
Beskid Skoczów – MKS Lędziny 0-0
Wilki Wilcza – Concordia Knurów 1-3

Info : https://www.facebook.com/concordiaknurow.klubsportowy/