Czerwionka-LeszczynyInformacjeMiasto i Gmina Czerwionka-LeszczynySport i rekreacja

Wijewo/Czerwionka-Leszczyny: VI Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin

W sobotę, 9 marca w Brennie odbył się VI Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin o Puchar Wójta Gminy Wijewo.

Zawody rozegrano na trzech matach z udziałem 258 zawodników reprezentujących 21 klubów. Nasz Klub reprezentowało 12 zawodników: Maria Dryjańska, Filip Kubica, Zuzanna Plener, Zuzanna Franik, Bartosz Garbacz, Emilia Witek, Piotr Witoszek, Filip Marszałek, Artur Wieczorek, Zofia Cieślik, Maksymilian Cieślik, Magdalena Beściak. Zajęliśmy 4-te miejsce drużynowo, które wywalczyli:

Maria Dryjańska – 1 miejsce w kat. kumite i 1 w kat. kata,
Piotr Witoszek – 1 miejsce w kat. kumite,
Magdalena Beściak – 1 miejsce w kat. kumite,
Filip Kubica – 2 miejsce w kat. kumite,
Zuzanna Franik – 3 miejsce w kat. kumite,

Swoje pierwsze walki stoczyli Magda, Zosia i Maksymilian. Pomimo niewielkiego doświadczenia pokazali kumite na wysokim poziomie. W przypadku Zosi i Maksymiliana tylko brak doświadczenia spowodował nie przebicie się do strefy medalowej i zajęcie wyższych lokat. Jednakże dało im nowe doświadczenie i z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Organizatorem turnieju był Klub Sportowy Karate Kyokushin z Leszna, któremu przewodzi sensei Sandra Szulc (3 dan). Sędzią głównym turnieju był shihan Paweł Olszewski (5 dan). Sensei Piotr pełnił funkcję sędziego. Sekundantem i opiekunami w trakcie zawodów byli sensei Ania Janczak, senpai Janusz Dryjański, Marta i Marcin Cieślik. Zdjęcia udostępniono dzięki uprzejmości Państwa Cieślik, za co dziękujemy.

Gratulujemy udanych występów i zachęcamy do dalszych treningów. OSU!

Info: Klub Karate Kyokushin Tensho Czerwionka-Leszczyny