Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała także w Zabrzu

0
669

Za nami 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który ze względu na panujące obostrzenia przeniósł się do głównie do internetu. W mieście Zabrze działania związane z WOŚP koordynowało Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży „Wielka Flota Zjednoczonych Sił”. Zabrzański samorząd tradycyjnie wspierał wydarzenia, które odbywały się w Zabrzu w ramach WOŚP.

Podczas zabrzańskiego finału odbył się m.in. koncert online, w trakcie którego wystąpili m.in.: The Branchers, Stonage Full of Sun, Kapela Góralska Karpackie Zbóje oraz Akademia Tańca Salake Joanny Koćwin.

Nie zabrakło też licytacji przeróżnych fantów, m.in. gadżetów z Fundacji WOŚP czy też piłki oraz koszulki z autografami wszystkich zawodników Górnika Zabrze. Można też było wziąć udział w Zabrzańskim Biegu dla WOŚP, który tym razem odbywał się w formie wirtualnej od 29 do 31 stycznia.

Tradycyjnie, o godz. 20.00, odbyło się również Światełko do Nieba w wykonaniu Teatru Ognia Nam-Tara. Pokaz odbył się na żywo na terenie AnimalWorld w Zabrzu – Makoszowach. Wszystkie atrakcje były emitowane na żywo na facebookowym profilu Sztabu WOŚP w Zabrzu.

W Zabrzu podczas 29. finału WOŚP zebrano 97 614.32 zł. W akcję zaangażowanych było ponad 150 wolontariuszy.

info: um.zabrze.pl