Warszawa/Knurów: Jerzy Dudek w Alei Gwiazd na Stadionie Narodowym

0
313

W Alei Gwiazd piłki nożnej na Stadionie Narodowym odsłonięto kolejne cztery tablice. W szacownym gronie znaleźli się Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek i pochodzący z Knurowa Jerzy Dudek. Czwartą tablicę dedykowano arenie PGE Narodowy, która w tym roku świętuje jubileusz 10-lecia.

Jerzy Dudek to 60-krotny reprezentant kraju. Swoją piłkarską karierę rozpoczynał w Concordii Knurów, następnie występował w Sokole Tychy, Feyenordzie Rotterdam, Liverpool FC i Realu Madryt. Swój ostatni mecz w kadrze narodowej rozegrał 4 czerwca 2013 roku w wygranym 2:0 spotkaniu z reprezentacją Liechtensteinu, stając się przy tym najstarszym reprezentantem Polski w historii (w dniu meczu miał 40 lat i 73 dni).

Aleja Gwiazd Piłki Nożnej na PGE Narodowym to unikalny projekt realizowany przez Fundację Aleja Gwiazd, PGE Narodowy oraz Polski Związek Piłki Nożnej. Na 10 metrach promenady zewnętrznej stadionu zostały wmurowane tablice z brązu o wielkości 50 cm x 50 cm z odciskami stóp lub dłoni piłkarzy, którzy zapisali się na kartach polskiej historii piłki nożnej. Celem tego przedsięwzięcia jest promocja i popularyzacja piłki nożnej w Polsce.

Była to już trzecia edycja odsłonięcia tablic na Stadionie Narodowym. Swoje tablice z odciskami mają tutaj m.in.: Zbigniew Boniek, Włodzimierz Lubański, Grzegorz Lato, Władysław Żmuda czy Jan Tomaszewski.

Fot. Jerzy Dudek FB